Duyuruyu Kapat
Sevgili ziyaretçilerimiz sitemize üye olmadan konulara yanıt verebilir veya konu açabilirsiniz.

yumurtlayacak kuş nasıl anlaşılır!!!

'Güvercin üretimi' forumunda burakk171 tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. burakk171

burakk171 Kayıtlı Kullanıcı

20
    0
    0
    Ad Soyad:
    Burak Özkan
    Meslek:
    öğrenci
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    yumurta yapacak kuşu nasıl anlarız bitek bu konuda takıldım..

2. brtysl

brtysl Kayıtlı Kullanıcı

639
    1
    16
    Ad Soyad:
    Berat YEŞİL
    Meslek:
    doktor
    İkametgah:
    Ankara
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Diğer Irklarım:
    Yok
    zamanla anlarsın kardeşim kuş besleidkçe yavaş yavaş bazı şeyleri öğreniyosun zaten.ama bu konuda bildiklerimi paylaşayım seninle.umarım faydalı olur.eger kuş yumurtlayacaksa kambur durur.kuyrugunu aşağı indirir sırt tarafını kabartır.ayrıca elinle dokunarak da anlayabilrsin ama tavsiye etmiyor kimse.kuşa dokunma bence de.dediğim gibi yapıyosa kesin yumurtlayacaktır.tabi bu dediğim yumurtlamasına yakın olur.yani bikaç gün oncesinden bu şekilde durur.

3. Dogukan cetin

Dogukan cetin Kayıtlı Kullanıcı

339
    0
    0
    Ad Soyad:
    Dogukan Çetin
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    İkametgah:
    İstanbul-I (Avrupa)
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    kıçını yerde geztirir..ayrıca el ayarıon varsa narince çatalı yoklayarak anlayabilirsin

4. bukalemun201

bukalemun201 Kayıtlı Kullanıcı

408
    0
    0
    Ad Soyad:
    Ebubekir GÜMÜŞ
    Meslek:
    Satış Danışmanı
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    erkek zaten yumurtaya kovalıor :) ordan tiyo veriyo kuşlar birde alıp çatalını yokladığında yumurtanın olup olmadığını farkedersin yalnız bunu bence hiç yapma günü gelen kuş yumurtlar zaten. Bi kaçgün sabretmen yeterli...

5. kelebekci34

kelebekci34 Kayıtlı Kullanıcı

460
    0
    0
    Ad Soyad:
    mehmet çelik
    Meslek:
    memur
    Yetiştirdiğim Irk:
    Saya
    önce erkek kuş dişi güvercini durmadan kovalar ve gagalar; yuvalarına ot,süpürge teli vb ne bulurlarsa toplarlar. dişinin kuyruğu aşağı düşer,yuvaya yatar. Bu süre zarfında dişiyi fazla uçurmamak,hırpalamamak gerekir. Yoksa bir zarar görebilir.

6. senolyalcin

senolyalcin Kayıtlı Kullanıcı

76
    0
    0
    Ad Soyad:
    şenol yalçın
    Meslek:
    kamu
    İkametgah:
    Karabük
    Yetiştirdiğim Irk:
    Dolapçı
    erkek kuş yuvada dişiyi çağırır dişide bu çağrıya uyarak yuvaya gelir birbirlerine kur yaparlar yuvada bazen çok kibar hareketlerle birbirlerine cilve yaparken bazen erkek hırçınlaşabilir kuyruğunu yerde sürerek dişiye doğru gider bu sırada dişiyi gaglayabilirde. buna yuva kızdırmak denir. genellikle dişi yuvada yatarken erkek yuvadan iner ve ot çöp tüy getirip dişiye verir. dşide yuvayı yapar dişininde çöp taşıdığı olur. erkek dişiyi sürekli yuvaya kovalar buna enseye düşmek denir. bu süreçte sık sık çiftleşirler. bundan 2-7 gün sonra dişi kuş halsizleşir bel verir. yani kuyruğu yerde gezer zaten dişi kuşta yuvada daha sık yatmaya başlar.bu arada çatıda açılır. bi akşamüstü bakarsın yuvada bi tane yumurta var. dişi kuşlar genellikle 1. yumurtayı akşamüstü yapar. 2. yumurtayıda 2 gün sonra yapar. eğer 1. yumutrayı sabahtan yumurtlarsa 2. yumurtayı ertesi gün akşamüstü yapar.

7. Anonymous

Anonymous Misafir

0
    0
    0
    erkek dişiyi çok kovalıyorsa rahat bırakmıyorsa 2-3 güne kadar yumurtlar...

8. Enes beki123

Enes beki123 Kayıtlı Kullanıcı

3
    0
    0
    Ad Soyad:
    enes beki
    Meslek:
    kuşçuluk
    Yetiştirdiğim Irk:
    Makaracı
    Benimde öyle ama dişide yumurta belirtisi yok erkek yuvaya çağırıyor yuvada yatıyorlar birbirlirini bitliyorlar ama yumurtlamadılar çiftleşiyorlar bir türlü yumurtlamadılar lütfen cevap verin

9. gokay0213

gokay0213 Kayıtlı Kullanıcı

10
    0
    0
    Ad Soyad:
    gokays
    Meslek:
    arslans
    Yetiştirdiğim Irk:
    Dolapçı
    Yumurtlayacak dişiyi uçursak bişey olurmu ?

10. Anonymous

Anonymous Misafir

0
    0
    0
    Hocam ben yeni başladım kuşlarımı yakından inceliyorum her zaman bi disi bi erkek kuşum once dediğiniz gibi birbirlerine kur yaptılar yuvada beraber yatiyorlar dişi olan dediniz gibi bel verdi yem yerken falan bayagi belli oluyo kuryuk yerde geziyo ve ilk fırsatta yuvaya çıkıyorlar ot dal parçası falan topladılar yumurtlama işlemi ne zaman olur

11. Ebres

Ebres Kayıtlı Kullanıcı

3
    0
    1
    Ad Soyad:
    Hikmet babayev
    Meslek:
    Insahatci
    İkametgah:
    Bayburt
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Diğer Irklarım:
    Yok
    Oncelikle merabalar benim bir cift kusum var kuyrugu yukarda duruyor otubduruyolar diyolarki yunurtlayacaq amma ben icerye cop spurke kirintilarini dan koydum amma hayla yumurtlamadi napiyim he bide benim 1 cift kusum var bifr tek bi erkek kusum var kusum yuvadan cikib su icmek isders disi erkeyi dovuyor ha bide kusum kulcukYa yatip duruyu elime giturum derken kaciyi elime giturub disariya atiyirum sonra yuvaya giriyir ve sonra otub duruyor kendi erkeyine napiyim nolursunuz bana bi tafsiye verin yumurtlarmi.

12. gencoahmet

gencoahmet Site Yetkilisi Yardımcı Admin

862
    22
    18
    Ad Soyad:
    Ahmet Kayabaş
    Meslek:
    Emekli
    İkametgah:
    İstanbul-I (Avrupa)
    Yetiştirdiğim Irk:
    Saya
    Diğer Irklarım:
    Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
    Canım sende aramıza hoş geldin birşeyler yazmışsın anladığım kadarıyla yazıyorum elinde sahte yumurta varsa o yattıpı yuvalığa koy o sahte yumurtayı sahiplenecek mi kısır dişi de olabilir normal kuş yumurtlayacağı zaman beli aşağı düşer ve kuyruk yerde sürüklenir ona göre düşün selamlar.

13. Ebres

Ebres Kayıtlı Kullanıcı

3
    0
    1
    Ad Soyad:
    Hikmet babayev
    Meslek:
    Insahatci
    İkametgah:
    Bayburt
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Diğer Irklarım:
    Yok
    E tamam nasil derseniz oyle olaun ha bide ben azerbaycandan yaziyorum herkese selamlar turkiyenide seviyorum buyuyunce gelicem oraya simdi diyosunuski benim kusumun totosu yukarda duruyor ve bugun acdim bir birlerine kur yapiyolar disi yuvata yatiyo korkuyomu ne bilemedim kaldi bana bir anlayacagim qadar yazin yeter azerbaycanlilar demisken heleliy.

14. Tlg

Tlg Misafir

0
    0
    0
    Güvercin 2. Yumurtayı 7 gün sonra çıkardı sorun olur mu

15. Hasip

Hasip Site Yetkilisi Site Genel Yöneticisi

422
    22
    36
    Ad Soyad:
    Hasip Tosun
    Meslek:
    Bilgisayar
    İkametgah:
    Afyon
    Yetiştirdiğim Irk:
    Adana
    Diğer Irklarım:
    Hünkari
    Bekleyip görmek lazım hocam. 2. yumurtayı 7 gün sonramı yaptı yoksa 7 gün sonra yavrumu çıktı ?

16. Sana

Sana Misafir

0
    0
    0
    --- Mesaj güncellendi ---
    Benim guvercinim disi im guvercinim kuyrugunu havaya kaldıri sonra erkek gidi onun etrafinda dolaşi

Konuyu Önceden Okuyan Üyeler (Toplam Sayısı: 4)

Bu Sayfayı Paylaş