Yavruyken ucmamis eke kuslar nasil sökülür?

'Taklacı güvercinler - taklacı performans kuşları' forumunda Kenan.P tarafından 21 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. OOLCAY

OOLCAY Kayıtlı Kullanıcı

1
    0
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ad Soyad:
    olcay özkan
    Meslek:
    cnc oparatörü
    İkametgah:
    Tekirdağ
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    SLM ARKADASLAR ANNE BABASINI BILDIGIM DAMIZLIK BI KUSUM VARDI 32 AYLIK BI KUSUM EN AZ BEŞ TANE YAVRUSUNU UCURDUM YAVRULARININDA HEPSI CK IYIYDI YAVRULARIN ERKEKLERİNİ UCURDUM BEN ZATEN DİŞİ KUŞUN UCURULMASINA KARSIYIM. UCURDUGUM SÖKTÜGÜM YAVRULARDAN IKITANESINI DAMIZLIK YAPTIM. KONUYA GELELIM BU DAMIZLIK 32 AY GÖKYÜZÜ GÖRMEMİS KUSU UCURMAYA DENEDIM ILK UCUMUNDA HAVAYA ATTIM BIRAKIN TURU DİREK YERE INDI ARKADAŞ DEDIKI BU KUŞ OYNASIN KENDIME KANAT YAPIP BENDE ONUN KADAR OYNUCAM SONRA BIDAHA BIDAHA BUNU AYNI ZAMAN ZARFINDA YAPTIM MORALIM BOZULDU KUŞ BI TUR ATMAZMIYA BELKI ON DEFA ATTIM KARSI CATIYA ATTI YARIM SAAT SONRA FALAN GELDI YARINTASI GÜNÜ BIDAHA AYNISINI YAPTIM BIR TUR FALAN DERKEN IKI UC TUR ATTI O GÜNÜ AMA YINE KARSI CATIYA KONDU BUNU HERGUN YAPTIM ODA HEP KARSI CATIYA KONDU AC UCURDUGUM ICIN IKI DAKIKADA GELIYODU 1HAFTA FALAN UCURMAYA DENEDIM VE KUS GÖT BILE BASMIYODU ŞAKŞAKLIYO IKINCI HAFTA GÖT BASMAYA BAŞLADI IKI GINDE ZATEN TAKLAYI DÖNDÜ AMA UCUSUNU 15DK FALAN CIKARDI 3 HAFTA NEFESLI BI KUSLA 2 TANE UCURDUM 1SAATE FALAN CIKTI VE BIR OYUNA GİRDİ YAVRULARIN HEPSİNI BOZAR TAKLASI AZ 4LÜ 5LI GIDIYO AMA GELISI BENİM EV IKI KATLI EVIN KÖŞESİNE ÖYLE BİR GELİYOKİ VURUCAK DIYE EN AZ 10 KISI GÖZLERINI KAPATMISTIR.NEYSE ARKADASLAR BOYLE BI ANIMI PAYLASMAK ISTEDIM KAFANIZI SİSİRDIYSEM AF OLA . (SOYUNU BILDIGIN KUSU BAK)

2. Ömer ÖZKURT

Ömer ÖZKURT Kayıtlı Kullanıcı

4.410
    0
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ad Soyad:
    Ömer ÖZKURT
    Meslek:
    Kamu Personeli
    İkametgah:
    Diyarbakır
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Diğer Irklarım:
    Yok
    Evet Kenan Bey güzel bir konuya değinmişsiniz.
    Gerçekten hepimizin denediği ve bir çoğumuzun pes ettiği kuşun kazandığı bir olay.

Gerçekten çok zor bir olaydır yavruyken uçmamış yatık kuşu uçurmak inanılmaz zordur.
    Bence işin Sırrı kuştan daha inatçı olmaktan geçiyor.
    Sopa ve naylon olayına bende katılıyorum.
    Sonuç olarak bu kuş tembel ve uçmak istemiyor yani kendi arzusuyla uçmayacak bunda hemfikiriz.
    O zaman onu uçmaya zorlayacak birşeyler yapmalıyız ana fikir bu olmalı.
    Yılmadan inatla kuşu zorlamalıyız.
    Bugün 1 tur yarın 2 tur deken.
    Bir hafta sonra 2 sokak öteden atın kuşu,2 hafta sonra 4 sokak öteden alıştıra alıştıra.
    Her konduğu yerde korkutup kaldıracaksınız.
    Ben 5.kattın çatısına zeytin falan atıyordum kalksınlar diye :)

Çok zor bir yola girmişsiniz dedğim gibi ama İNAT bu işi çözecektir.

3. gençosman^^

gençosman^^ Kayıtlı Kullanıcı

383
    1
    0
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ad Soyad:
    genç osman yiğit
    Meslek:
    özel
    İkametgah:
    Ankara
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    .
    .
    ....eke olan kuşlarımızın...yaşları, eş durumları, mekannın durumu, karakter durumları, psikolojik durumları, kümesteki diğerkuşlarla ortak paylaşım alanları gibi durumlar etkendir....
    ...
    ...
    ....her eke kuşta aynı işlemler uygulanmaz...bu etkenleri değerlendirmek gerekir...
    ..
    ...internete giremiyorum telefondan ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım...ilginize teşekkürler...
    .
    .
    .....0545 843 42 94...numaram...kuşlarla ilgili ne sorununuz varsa bildiğimiz kadarıyla ve imkanlar el verdiğince yardımcı olmaya çalışırım.

4. aslan55

aslan55 Kayıtlı Kullanıcı

168
    0
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ad Soyad:
    Aslan Dikme
    Meslek:
    Web Programlama ve Tasarım
    İkametgah:
    Samsun
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Acemi şekilde kuş beslediğim zaman benim elimdede vardı birkaçtane uçmayan , onlar hantarlıga alısmıslar yem ver yatır güneslet gıbısınden vb. ne yaparsanız yapın kuşun ıstedıgınız performansa yukselmesı bıraz zordur zaman kaybıdır dıye dusunuyorum uçurma yasını bıraz geç baslatmıssınız . diğer ucan kuslarıda yanında götürür ve baskasının çatılarına konar yani bunu kımsede ıstemez. bence o kuşu elinizden çıkarın . sizin için degerlıyse veya damarını bılıyorsanız damızlık olarak besleyın yavrusundan faydalanın . eger illada ucurcam dıyorsanız bi program belırleyın gunun aynı saatınde yemleyın bıraz kaldırdın ucan kuslarınızda egzersız yaptırın fazla yatırmayın gelişme olacaktır.

5. Mustafa41

Mustafa41 Kayıtlı Kullanıcı

36
    0
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa coskun
    Meslek:
    ögrenci
    İkametgah:
    Kocaeli
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Diğer Irklarım:
    Yok
    Arkadasım zaten kusun yumurtası var demissin artık kus için bişeyler yapmayı bırak yavrularını kovala demişsin uzaktan salarsam yuvayı yenilemiştim yeni kuşlarımı yuvaya koyalı 5 ay oldu evden 2 soakak 3 soaka oteden salıyorum geliyor nefeslerini açmak için haftada bir filan yapıyorum kuşlar şimdi iyicene oyuna girdi yavaş yavaş sokuluyorlar bende kusları aldıgımda kuşlar artık yavruluktan çıkmış kuşlardı ama oyuna soktu Saygılar Mustafa Coskun

6. Mustafa41

Mustafa41 Kayıtlı Kullanıcı

36
    0
    0
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa coskun
    Meslek:
    ögrenci
    İkametgah:
    Kocaeli
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Diğer Irklarım:
    Yok
    Arkadasım zaten kusun yumurtası var demissin artık kus için bişeyler yapmayı bırak yavrularını kovala demişsin uzaktan salarsam yuvayı yenilemiştim yeni kuşlarımı yuvaya koyalı 5 ay oldu evden 2 soakak 3 soaka oteden salıyorum geliyor nefeslerini açmak için haftada bir filan yapıyorum kuşlar şimdi iyicene oyuna girdi yavaş yavaş sokuluyorlar bende kusları aldıgımda kuşlar artık yavruluktan çıkmış kuşlardı ama oyuna soktu Saygılar Mustafa Coskun

7. Muroooaydınnn

Muroooaydınnn Kayıtlı Kullanıcı

1
    0
    1
    Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ad Soyad:
    Murat aydin
    Meslek:
    Asker
    İkametgah:
    Adana
    Yetiştirdiğim Irk:
    Belirtilmemiş
    Dama yavuz oldugunu anlayinca tam yavuzsakacmayacaindan eminsen ustakomduklari catiya torpil at sen nasil.ucarlar noktaya bile cikarlar

Bu Sayfayı Paylaş