Duyuruyu Kapat
Sevgili ziyaretçilerimiz sitemize üye olmadan konulara yanıt verebilir veya konu açabilirsiniz.

yavru güvercin buldum yardımlarınıza ihtiyacım var

'Soru - Cevap' forumunda fk.ferhat tarafından 18 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. fk.ferhat

  fk.ferhat Kayıtlı Kullanıcı

  5
  0
  1
  Yaş:
  21
  Katılım:
  11 Mart 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  Ferhat Koç
  Meslek:
  bilişim
  İkametgah:
  İstanbul-II (Anadolu)
  Yetiştirdiğim Irk:
  Diğer
  merhaba arkadaşlar. tam 1 hafta önce markete giderken yavru bir güvercin buldum. çatıdan bir yerlerden düşmüş olmalıydı. kediler çok buralarda bıraksaydım eğer, ertesi gün kanatlarını göreceğime emindim. o yüzden aldım hemen eve getirdim, ona kalabileceği küçük bir yer ayarladım. önüne biraz yem koymuştum yemedi. araştırdım elle beslenmesi gerekiyormuş. gerekli malzemeler olmadığı için saydam bir kalemin içini boşalttım ve onun içine buğday doldurarak ağzına aktardım. ve şırıngayla su verdim 4-5 gün böyle devam ettim. sonra baktım yemek istemiyor elime vuruyor baya. avucuma yem alıp verdim yedi. 2 gündür o şekilde besliyorum. suyunuda kendisi içiyor.
  bir kaç sorum var.
  1) abartısız hayvan 3-4 avuç buğday yiyor. kursağına bakıyorum derisinin altında buğdaylar görünüyor dolu dolu ama hala yemek istiyor. mineral taşı da veriyorum günde 1-2 defa. sizce yem vermeyi azaltmalı mıyım yoksa bırakayım istediği kadar yesin mi?
  2) yem yerken hem ötüyor hemde kanatlarını açıp kapatıyor. bunu neden yapıyor olabilir?
  :relievedface:kanatları var ama daha uçamıyor alçaktan bıraktığımda çok fazla uçamadan yere düşüyor hemen. ne kadar sürede uçar bu hayvan?
  4) besleme konusunda önerebileceğiniz neler var?
  şimdiden teşekkürler arkadaşlar..
  güvercin bu boyutlarda bir şey :)
  17360819_1366407056758324_2020881349_n.gif
   

 2. Hasip

  Hasip Site Yetkilisi Site Genel Yöneticisi

  430
  22
  36
  Yaş:
  34
  Katılım:
  5 Ocak 2008
  Ad Soyad:
  Hasip Tosun
  Meslek:
  Bilgisayar
  İkametgah:
  Afyon
  Yetiştirdiğim Irk:
  Adana
  Diğer Irklarım:
  Hünkari
  Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle güvercine sahip çıkarak çok ama çok iyi birşey yapmışsınız. Sorularınıza sizin sıralamanız şeklinde cevap vermek istiyorum müsadenizle.

  1) Güvercin yem yemeyi bırakana kadar yem verebilirsiniz sorun olmayacaktır.
  2) Bu konu annesinden ve babasından yem isterken öterek yem istediği için gayet normal bir davranış sorun yok. Sizden yem istiyor gariban :)
  :relievedface: Güvercinler yumurtadan çıktıktan 45 gün civarında uçacak duruma gelirler. Sizin güvercin yeme düştüğüne göre bu süre az kalmış gibi görünüyor. Biraz daha sabretmelisiniz. Birden pat diye uçmayacaktır yavaş yavaş açılacaktır.
  4) Gördüğüm kadarıyla birçok kriteri yerine getiriyorsunuz. Forum sitemizde bulunan konuları okuyarak birçok konuda fikir sahibi olabilirsiniz.
   
  • Beğen Beğen x 1
 3. fk.ferhat

  fk.ferhat Kayıtlı Kullanıcı

  5
  0
  1
  Yaş:
  21
  Katılım:
  11 Mart 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  Ferhat Koç
  Meslek:
  bilişim
  İkametgah:
  İstanbul-II (Anadolu)
  Yetiştirdiğim Irk:
  Diğer
  yardımcı olduğunuz için teşekkürler. gün geçtikçe canlanıyor :) şimdi bir tane daha güvercin buldum. bacağından yaralanmış, derisi yırtılmış içi görünüyordu. o uçabiliyor ama yaralı olduğu için çok bitkin. dün veterinere götürdüm ilgilendiler. şuan ona da bakmaya çalışıyorum umarım kısa sürede iyileşir.. işin kötü tarafı vizelere ve projelere denk geldi. ama olsun onlarda birer can taşıyor kedilere terk edemezdim göz göre göre :)
   
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş