Yakaladığnız güvercinleri geri veriyormusunuz?

yakalanan güvercinleri ne yapıyorsunuz?

• yakalanan güvercinimi istemeye gitmem,getirirlersede almam;yakaladığım güvercinide beslemem.

Kullanılan: 66 36.5%
  • yakaladıysam o benimdir,benim nasibimdir vermem;kaçan güvercinide istemeye gitmem bu kuşculuğun adet

Kullanılan: 115 63.5%

• Kullanılan toplam oy
    181

hayalet beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selım komur
Meslek
kamu
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben geri vermiyorum damizlik yapip yavru aliyorum iyi oluyor tavsiye ederim

sultan sencer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yüksel Salduz
Meslek
işçi
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
başkasının kuşunu yakalacağım diye yok kuş uçurayım , yok pırıltı vereyim diyerek kendi kuşlarımı ne üzer ne yorarım oturur kuşlarımı yemlemeye devam ederim ara sıra havarecilerin kuşu yakalamak için yaptıklarını tebessümle izlerim buna rağman kuş yinede benim terasıma iner ise kümese sokmam , yem vermem , su içmesine dahi müsade etmem okonar ben kovalarım baktım benden daha inat ben kovaladıkça o ısrar ile konuyor kendi kuşlarımı kapatır hadi eyvallah derim , kendi kuşumda kaçarsa ne birine kuşum kaçtı yakalayan varmı diye sorarım ne de yakalayan kişiden isterim mümkün ise benim kuşum olduğumu bilmesinler zaten yakalandı ise benim kuşum değildir :slm:

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
Yerim kaçak indirmeye müsait deil. Olduğu zamanlarda yabancı kuşlar için kendi kuşlarımı hırpalayıp talan etmedim.Kimisi zaten güvercin sevgisi falan hikaye kaçak indireyim yolumu bulayım diye kuş besliyor o gün 1 kuş yakalasa tamam sigara parası çıktı gözüyle bakıyor belki onunda rıskı o şekildedir kimseyi kötüleyemem .Kaçak gelirse kovmak gerek kuşlara ne tür hastalık getireceği belli değil. Yada yakalayıp hemen ayıracaksın sahibi çıkarsa vereceksin çıkmazsa götürüp yerine yem alacaksın bence doğru olan budur . Ben kaçırdığımda indiği yeri görsemde tanıdığım sevdiğim bir insan değilse gidip isteyemem yüzüm tutmaz ama yeni yavruları varsa bende bakamayacak gibiysem 1 çuval yem veya yavrularından 1 aded hediye etme sözü veririm. Onada yanaşmazsa dinsizin hakkından imansız gelir en kral imansız ben olurum.

A

Anonymous

Benim kuşum giderse yakalayan kişiden alırım eğer kuşu bulamazsam o yakalayan kişinin nasibidir.Eğerki ben yakalarsam sahibi gelirse (onun sahibi olduğunu anlarım)veririm ama kimse gelmezse o da benim olmuştur.

Samet Ataş

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Samet Ataş
Meslek
kasiyer
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
benim şahsi görüşüm hiçkimseye kolay kolay armut piş ağzıma düş kus gelmez gelir gelmesine binde bir kendi gelir iner o ayrı onu bile hemen sahibine verilmesi taraftarıyım kus yakalama vakalarının %99 deyneci abi ve kardeşlerimiz sebeb oluyor kin ve nefreti beraberinde getiriyorlar burdan deynekçi bütün abilerime ve kardeşlerime sesleniyorum sizin haricinizdeki diğer kuslara pırıltı vermeyin etrafınızda ki kuscular kus ucururken oturun ve keyfini cıkarın ha senin terasın ha yantaraf kus hep aynı kuş çift kanat bir kuyruk keyif almaya bakın küslük dargınlık kimsede olmasın bunlar benim şahsi görüşlerim
SAYGILAR..

mertbey

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert bey
Meslek
çalışan
İkametgah
Adıyaman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuş beslemenin en güzel yanı çok güzel bi kus ındirmek bence. eğer inerse kimseye göstermem ama sahibi kapıya gelirse veririm. sevmediğim kuşsada isteyene veriyorum çok kuş geldi hepsini gönderdim.

Samet Ataş

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Samet Ataş
Meslek
kasiyer
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
o cok güzel olan kus mahalleden veya biraz daha ileride bi arkadaşının olursa genede geçerlimi bu dediğin..?

mertbey

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert bey
Meslek
çalışan
İkametgah
Adıyaman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
yakın değil uzakta olsa sahibe veririm ama sahibini bulmazsam beslerim ben. sonuçta sahibinden kaçmış karakola götürsen ordanda atarlar başkasına gider.