Saim Ustanın Kuşlarının Damarları Hakkındaki Konuşmalar Syn: Duran SOLMAZ (KEL TURAN)

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Ankara gezisi sırasında rahmetli Saim Ustanın damarlarının ne olduğu, varmı yokmu diye tartışmalara neden olan bu neslin şu anda halen daha var olup olmadığı hakkındaki, Saim ustayı tanıyan ilk ağızlardan dinlenen ve kayda alınan videolardan Sayın: Dursun ŞANVERİR (Polis Dursun) ve Sayın: Şafak YILANLI (Arapçı Şafak) ile yapılmış olan roportajları sizlerle daha önce paylaşmıştık. Şimdi ise Yine Sayın: Dursun ŞANVERİR (Polis Dursun) ve Sayın: Şafak YILANLI (Arapçı Şafak) hemen sonraki ziyaretimizde Sayın Duran SOLMAZ (KEL TURAN) ile yapılmış olan Saim Ustanın Damarları Ne oldu Ve şimdi kimlerde var roportaj videolarını paylaşıyoruz.Videolar çok büyük boyutta olduğu için parçalara bölünerek yayınlanmıştır. Sırasıyla aşağıdan izleyebilirsiniz.
Videoları kesintisiz izlemek için play tuşuna bastıktan sonra durdurup dolmasını bekleyiniz. İzlemede sorun yaşayanlar buradan yazarlarsa yardımcı olmaya çalışırız.

Ankara Saim ustanın Meşhurları, Duran SOLMAZ (KEL TURAN) Konuşması Video 1, Bölüm 1

Not: Videoların rahat izlenmeleri internet hızınıza göre değişmektedir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Ankara Saim ustanın Meşhurları, Duran SOLMAZ (KEL TURAN)'nın Konuşması Video 1, Bölüm 2
[dailymotion]x7psjr[/dailymotion]

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Ankara Saim ustanın Meşhurları, Duran SOLMAZ (KEL TURAN)'nın Konuşması Video 1, Bölüm 3
[dailymotion]x7q0oj[/dailymotion]

A

Anonymous

s.a güzel bir calışma olmuş ellerinize sağlık başarılarınızın dewamı dileyile

gercek kuşculara selam olsunn

SAYGILAR

katarsis

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serhan özdemir
Meslek
iç mimar
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
teşekkür ediyorum bu videolar için......belgesel bir kayıt.... olmuş...

duran bey çok geçmiş olsun....kuşlarınızdan ayırmışlar sizi....:( allahın laneti hırsızın uğursuzun üzerine olsun....

MEHMET TASKIRAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet taskiran
Meslek
kuscu metal
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cumleten selamun aleykum.

ahiret alemine intikal etmis ustalarimiza ALLAHI TEALADAN rahmet,yasayan ustalarimiza saglik,sihat afiyet,saygi ve hurmet,bu hizmeti bizlere ulastiran arkadaslarimizada tesekurler.

saygilar.

Gökhan 66

Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle bu çalışmalarından dolayı sitemizin yöneticilerine teşekkür ederim.Sohbette Rahmetli Naim Usta nın kuşlarından bahsederken kuşların renk özelliklerindende bahsediliyor.Bazı işaretlerinin olduğunu özellikle ayrıntılı bir şekilde tarif ediyorlar.Hepsinden Allah razı olsun.
Ama bu özelliklere sahip kuşlarıda evet bu Naim Usta nın kuşlarından diye sarılmamak lazım çünkü kuş kuşa benzer.Özellikle kuş arayan arkadaşlar kesinlikle uçurmadan kuş almasınlar.Alacağı kuş muhakkak yavruya kusmuş eke kuş olsun çünkü iyi kuş en az 3 sene aynı performansı sergileyen kuştur yavruluğunda her kuş oynar. bir kere izleyip yine almasınlar en az üç kere izlesinler.
Yukarıdaki kuş benim kuşum şimdi eke tüyünü aldı şimdi bu kuşun sol ayağı perdeli sağ ve sol arka tırnak üstü beyaz ve yine göğüs altında çok dikkatli bakılırsa beyaz tüyler var.Şimdi bu kuşu ben rahmetlinin kuşlarına benziyor diye Saim Usta nın kuşlarından diye reklammı yapıp satayımmı.Hiç alakası yok.Kuş kuşa benzer kuşun marifeti havada belli olur.SAĞLICAKLA KALIN.

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Gökhan hocam gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsiniz. Ve güzelde bir örnekte bulunmuşsunuz. Zaten kısa bir süre içerisinde, sizinde üstünü çizerek vurguladığınız gibi her ne kadar anlatılan özellikleride sergilese bu damardaki kuşlar, en aşağı üç dört defa izleyerek alınması gerektiğini vurgulayan, buna açıklık getirecek olan videolar eklenecek.
Benim merak ettiğim; saim ustanın damarları ne oldu konusunda herkez birşeyler yazıyordu. Herkes birşeyler yazıyordu derken doğru veya yanlış birşeyler yazılıyortdu. Nedense ilk ağızlardan dinlenerek buraya aktarılan bu videoların izlenimleri sonucunda yazan çizen azaldı. Merak ediyorum bu yazarlarımız nerelerde??
Saygılarımla.
Hüseyin BAŞOĞLAN

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Çalışma için teşekkür ederim.Videoları baştan sona izledim enteresan bir kaç nokta var Turan amca en iyi kuşu 15/20 sefer 20m civarı 4/5 takla olarak ifade ediyor(Saim usta kuşlarının özünü görmüş yetiştirmiş biri olarak)
En iyi kuşlar Sivaslı dişiyle Urfa,lı kado erkekten çıktı diyor bunlara tepe özelliği sonradan girmiş
Saim ustanın kuşları ekeliğindede oynardı diyor(şuan ki kuşlarda olmayan bir özellik)
Araplar o kadar iyi değildi diyor ancak neden Konya,ya gitmiş orasını pek anlamadım
Haftaya Konya,ya gidiyorum odacı Ahmet hala yaşıyor dediler videoda öldü olarak söylediler ama yaşadığını Konyalılar söylemişti ziyaret edebilirim resimler varsa sizin için onlarıda edinirim
*videoda gösterilen resimlerin yüksek çözünürlük orjinal çekilmiş halini koyarsanız memnun olurum

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
gokay' Alıntı:
Çalışma için teşekkür ederim.Videoları baştan sona izledim enteresan bir kaç nokta var Turan amca en iyi kuşu 15/20 sefer 20m civarı 4/5 takla olarak ifade ediyor(Saim usta kuşlarının özünü görmüş yetiştirmiş biri olarak)
En iyi kuşlar Sivaslı dişiyle Urfa,lı kado erkekten çıktı diyor bunlara tepe özelliği sonradan girmiş
Saim ustanın kuşları ekeliğindede oynardı diyor(şuan ki kuşlarda olmayan bir özellik)
Araplar o kadar iyi değildi diyor ancak neden Konya,ya gitmiş orasını pek anlamadım
Haftaya Konya,ya gidiyorum odacı Ahmet hala yaşıyor dediler videoda öldü olarak söylediler ama yaşadığını Konyalılar söylemişti ziyaret edebilirim resimler varsa sizin için onlarıda edinirim
*videoda gösterilen resimlerin yüksek çözünürlük orjinal çekilmiş halini koyarsanız memnun olurum
Merhaba.
Konu resimlerin çekilmiş halleri viewtopic.php?f=30&t=2870 linkinde yayınlamıştık.Linkten bakabilirsiniz.
Sizden ucp.php?i=164 adresinden gerekli olan ad soyad, memleket, telefon, beslediğiniz ırklar, doğum tarihi gibi alanları doldurmanızı rica edeceğim.
Anlayışınız için teşekkürler.

dersun şanverir

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun şanverir
Meslek
emekli emniyet mensubu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bizler rahmetlik oldu dedi isek doğrudur dursun

adıyamanhasan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan çelik
Meslek
buğday alım satımı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
elinize saglıkgüzel bi çalişma saygılar

cevdet özbayer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cevdet özbayer
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Saim ustayı çok iyi tanıyanlardan bir taneside kel turan'dır. Bende (Cevdet) kel Turan'ı çok eski yıllardan beri ortalama
40 ila 45 senedir tanırım.
Yanlız Saim ustayı kel Turan'dan çok daha iyi ve yakından tanıyıp ona kuş verenlerin başındada,garajcı Süleyman ve
Fahrettin atik gelmektedir.
Hayırlı geceler dilerim.
Cevdet Özbayer Ankara

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
doğru söylüyosun cevdet bey senı cıkartamadım beledıyeden mı mamaklı mısın rahmetlı akın abiyi tanırsın fahretin abiyle görüşürüz erdal abiyle beraber beliyor saygılar

cevdet özbayer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cevdet özbayer
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hangi Akın' dan bahsediyorsun bilmiyorum,benim tanıdığım bir tane Akın vardı, Etlik garajlarındaki (40 sene önce)
benzin istasyonunun sahibinin oğlu Akın . TKİ.de inşaat mühendisi idi ,hemen hemen vefat edeli 2 sene oluyor,ölmeden önce Töbank müdürlerinden Ünsal Alaaslanla bana gelip kuşları seyretmişlerdi.
Rahmetli tam bir Saim usta hastasıydı. Erdal diye birini tanıyorum o da Mardinli Vehbi abinin oğlu Erdal,herhalde aynı kişilerden bahsediyoruz. Akının komşusu ve aynı yaşıtlarından bir Saim usta hastasıda PTT telefon baş müdürlüğünde personel dairesi başkanı Uçku Umut vardı,Rahmetli Akın,Fahrettin ve Uçku bu üç kişi tam bir Saim usta hastalarıydı. Bende ,anam ,babam,dedem,ebem velhasıl yedi sülalem Ankara'nın yerlisiyiz,onun için Ankara daki
eski kuşçuların (sonradan Ankara'ya gelenler hariç) hemen hemen hepsini tanırım.
Ben TŞF.AŞ.Gn. Md. İnşaat dairesi başkanlığından İnşaat Y. Teknisyeni olarak (Kostrüktör)emekli oldum.
Elimdeki kargalarda 40,50 senelik kargalar,benimkiler yeni yetme kuşçularınki gibi 2,3 minare oynamazlar,sadece 2 direk oynayan kargalardan besliyorum ben.
İsterseniz kendinizi bana özelden tanıta bilirsiniz. Çünki benim eski kuşçularla kısmende olsa irtibatım kesildi.
Yaşıtsak eskileri yad edebiliriz,bunada çok memnun olurum.
Selam ve sevgilerimle.
Cevdet Özbayer Ankara

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s,a cevdet abi akın abinin rahmetli olduğunu biliyorum ardal abi vehbi amcanın oğlu fahrettin abiyle görüşürüz ilaki seni tanıyorum sende beni tanırsın saygılar

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamun aleykum cevdet,abi bunyamine selamını ulaştırdım ayrıca, gürselin ,de çok selamı var ,saygılar

kuşcu_ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
recep olsun
Meslek
mühendis
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Re: Saim Ustanın Kuşlarının Damarları Hakkındaki Konuşmalar Syn:

selamın aleykum abılerım yaptıgınız arastırmalar ıyı bır sey ama saım usta hakkın rahmetıne kavusalı epey bır zaman gecmıs buyuk bır ustadmıs allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun....
Benım dıyeceklerım sunlar abılerım saım ustanın damarlarını bulsanız ne cıkacak bulmasanız ne cıkacak ben anlamıs degılım? saım ustayla geldı saım ustayla gıttı o damar onu arastıracagınıza bır etrafınıza bakın kımde ıyı kus var kımde yok kımse bılmıyor herkes masada kus ucurmaya basladı yasım sızlerden kucuk saygısızlık edıyorsam sımdıden ozur dılerım ama bırakın saım ustayı kendınız bır damar tutturup pıyasaya cıkarın ha dıyeceksınız sende ıyı kus varmı bendede yok abılerım ama arıyorum ve bulacagımada emınım onun ıcın saım ustanın damarıymıs turan dayının damarıymıs polıs dursun abının damarıymıs onun bunun sunun damarıymıs kusları supermıs benı ılgılendırmez benım dıyecegım tek sey olur bu abılerıme dahada ıyılerını ucursunlar allah daha ıyılerını nasıp etsın dıyebılırım sımdı asıl anlatmak ıstedıgım konu su ben turan dayıdan bır cıft kus alsam superde oynasalar o kuslar her zaman ne kadarda ben de olsa turan dayınındır dıyecegım su kı saım ustayı seref agayı falan bırakın rahmetle anın kendınız bır damar tutturup pıyasaya cıkarın sızde ısım yapın sizlere saygım sonsuz ama yaptıgınız arastırmaları gerksız buluyorum acık sozlu oldugum için kusuruma bakmayın insallah en ıyısı sızlerde olur bızleride ızlemeye davet edersınız gelır goruruz saygılarımla ankara haymanadan kuscu Ahmet

kuşcu_ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
recep olsun
Meslek
mühendis
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Re: Saim Ustanın Kuşlarının Damarları Hakkındaki Konuşmalar Syn:

neden kımse bır cvp vermıyor