problem varmı bakarmısınız ?

mertsgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert sgnc
Meslek
öğrenci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yavrular 40 Günlük ancak halen yeme düşmediler ve yemede vurmuyorlar ana baba kusmayıda azalttı bende takviye yapıyom yeme düşmeleri lazım değilmiydi şimdiye kadar cevaplarınızı bekliyorum abilerim kardeslerim..

bysmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Muhasebe
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Baska
Kardeşim nacizane fikrim ana baba ya hastadır yada iyi yavru bakamıyorlar. Az yemleme yapıyorsan ana ve baba yavruya kustuktan sonra kendi hakkı olan yemide yemeli aksi halde bir süre sonra yavruya bakmayabilirler. Tavsiyem bir süre yavru pompalarıyla besle biraz toparlandıktan sonrada yuvalarına bir avuç küçük taneli yem koy eger yerlerse sonraasındamutlaka su içmelerini sagla.

mertsgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert sgnc
Meslek
öğrenci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Abicim yemde sıkıntı çekmiyorlar ana baba ve yavrulara ben takviye yapıyorum kursakları taş gibi oluyor yani gerek kalmıyor ana babanın kusmasına zaten pekte kusma niyetli değiller artık.. Yavrular gayet iyi besliyorum ancak dedim gibi halen yeme düşme gibi şeyleri yok uzun süre geçti anlamadım açıkcası

bysmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Muhasebe
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Baska
Anladım ozaman çok fazla olmamakla beraber iyice acıksın yavrular sonrasında ana - babayı yavruların göremeyeceği biryere al ve yavruların bulunduğu yere dolu bir avuç küçük taneli yem koy eğer yerlerse bırak yiyebildiği kadar yesinler biraz alışınca yem zamanı yine ana - babayı al ve diğer kuşlar yem yerken yanlarına bırak zamanla alışırlar merak etme.

rgt320q

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Selçuk Çakmak
Meslek
Elektrik Teknikeri
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yavrulara elle bakıldığı bazı durumlarda bu olabiliyor. Yavrular acıkıp diğer kusları takip ederek yemi gagalamak yerine kolayı seçip seni beklerler. :) sen de anne babaların yaptığı gibi yemi kısıp zorlayacaksın yavruları. Sağlıkları yerinde olsun yeter ki geç meç yemeye başlarlar inşallah...

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
PROBLEM VAR DEMEK Kİ !

ana baba ve yavrulara ben takviye yapıyorum
................DİYORSUN !
ANA-BABAYA NEDEN YEM VERİYORSUN :) O NLAR YEMİYORMU ? PROBLEM VAR DEMEK Kİ !
................
ANA - BABA .... DA 40 GÜNLÜK YAVRU DA YEMİNİ YER ..KÜMESİN DEKORASYONU , KUŞ DAĞILIMI , YERLEŞİMİ ,..DÜZENLİ İSE SIKINTI OLMAYACAKTIR..ŞU KUŞLARIN BİR FOTOSUNU YÜKLERMİSİN ..GÖRELİM

eraann1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erhan Özel
Meslek
Ziraat Müh.
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Kelebek
yavrular belli bir büyüklüğe ( tüyünü düzdüklerinde ) önlerine küçük bir kap içerisinde yem koymak,
veya gün içerisinde belli zamanlarda yere indirip (tekrar yuvaya koymak şartıyla) yemlikteki yeme ve suluktaki suya aşina olmalarını sağlamak,
yavruların yeme düşmesini kolaylaştırır...

Dörtışık

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
İsmail Dörtışık
Meslek
Yönetici
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Ben de Erhan kardeşime katılıyorum , hatta bu dönemde yemin içerisine muhabbet yemi de karıştırıyorum ve küçük taneleri daha kolay yiyebiliyorlar daha sonra da normal yem yemeye alışıyorlar.

mertsgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert sgnc
Meslek
öğrenci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Değerli cevaplarınız için teşekkürler. Yarın fotolarını çekip atacağım. Bugünkü gelişme şu şekil yine aynı durum yavrular resmen beni bekliyor :) ben ana babaya yem verirken onlarıda yanlarına koyuyorum bakıp onlarda yesinler diye. Bende yanlarında izliyorum napacaklar diye gözleri yemde ana babada değil resmen bendeler bacaklarıma doru gelmeye çalışıyorlar. (Airetten şunuda belirtiyim Karınları doyduktan sonra yavrular hemen yere oturuyo yürümüyorlar bile bende elle yuvaya geri koyyorum. Yem isterken sıkıntı yok yürüme var ama yedikten sonra hayvanlar küt oluyo kıpırdamıyor valla ilk defa böyle şeyler başıma geliyor ne diyorsunuz bu durumada :) )