Duyuruyu Kapat
Sevgili ziyaretçilerimiz sitemize üye olmadan konulara yanıt verebilir veya konu açabilirsiniz.

OYUN KUŞU EŞLEME FORMÜLÜ

'Taklacı güvercinler - taklacı performans kuşları' forumunda alidemirsmm tarafından 11 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. tengelli

tengelli Kayıtlı Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    kenan tengelli
    Meslek:
    işçi
    İkametgah:
    İstanbul-II (Anadolu)
    Yetiştirdiğim Irk:
    dogada bir yabani güvercin sürüsü nasıl eşleşir bilen var mı ???

2. sebabcı_42

sebabcı_42 Kayıtlı Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yavuz TABANCA
    Meslek:
    TURIZM
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    bana sorarsanız bunun birtek formülü var kim ne besliyor 1 , soy takibi yapılacak , 2 , çok bilmişlik yapıpta ben onun kuşunu kümese sokmam ben bunun kuşunu kümese sokmam ben bu işi kendim hallederim demekle bu iş olmaz 3 , kuşu beslemesini kuşu yemlemesini kümesin temizliğine 4 , gözünle göreceksin seyredekcin zaman ayıracaksın havada eşleme yapıcaksın 5 , önce fikir alış verişi yaptığın adamın kümesine ve kuşlarına bak , daha çok ayrıntıları var bu şekil yaparsan yüzde 60 bulursun oyun kuşunu

3. mermerci-vedat

mermerci-vedat Kayıtlı Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    vedat demirci
    Meslek:
    mermerci
    İkametgah:
    İstanbul-II (Anadolu)
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    zor o işler ali abi zor :)

4. kuscu_marik

kuscu_marik Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Muharrem Karaderili
    Meslek:
    kamu çalısanı
    İkametgah:
    Ankara
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Diğer Irklarım:
    Yok

5. Mehmet rızgar

Mehmet rızgar Misafir

Merhaba arkadaslar benndiyarbakirdan mehmet rizgar.. benim fikrim ve uyguadigim bu.. ilk olarak kuş esleyecek altindan güzel yavru düşsün istiyorsak kuşlarımızı ucurup oyun durumlarina göre analiz etmek ve eslestirip gönlümüze göre olan kusu bulmak herkesin hayali durumu bu zaten oyun kusunun güzel tarafida bu..
    Kusumuzu eslestirdik gönlümüze göre yavru çıktı buyudu oynadı o kuşu yavru baktirana kadar kontrol etmeli hemen bir iki gün oynadi diye makaslayip damizliga ayirmak yanlıştır... IYI KUŞ erkek ise yavruda dişi işe yumurta üstünde kendini gösterir....

Iyi oynayan erkek kuşumuza ben şahsen güzel begendigim bir dişiye vurup iki ağız yani 4 tane yavru alırım o 4 yavruyu çapraz olarak eşlerim düşen dişi yavrulari denerim kafama yatani dedeye vururum dedenin soyunu elde etmek için....
    Kuşumuz dişi işe soy genelde dişiden gelir işimiz daha kolay bir ağız yavrudan aldığım yavruyu neneye vururum busekil aldığım yavru dedenin veyahut nenenin fotokopisi olur uçurmadan yerde bile anlarsin tipkisi oldugunu .. benim fikrim bu saygilar

Konuyu Önceden Okuyan Üyeler (Toplam Sayısı: 6)

Bu Sayfayı Paylaş