Duyuruyu Kapat
Sevgili ziyaretçilerimiz sitemize üye olmadan konulara yanıt verebilir veya konu açabilirsiniz.

Kuşun İki Bacağı Ayrı Tarafa Yatık Ayakları Ayrık - Güncel!

'Güvercinlerde Görülen Diğer Hastalıklar, Salgınlar' forumunda Yunus_Pasam tarafından 8 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. Yunus_Pasam

  Yunus_Pasam Kayıtlı Kullanıcı

  70
  0
  0
  Ad Soyad:
  Oksksis ksks
  Meslek:
  Sdgergerger
  İkametgah:
  İstanbul-II (Anadolu)
  Yetiştirdiğim Irk:
  Taklacı
  Merhaba Kuşçu Abilerim Kardeşlerim.

  Bana bugun bi 40 gunluk yavru geldi. Kusun Anne-Baba Oyundan İnemiyor Taklada Sınır Tanimiyorlar. Bunların Yavrusu Bana hediye geledi. Kusun İki Bacağıda Ayrı Tarafa Yatık Tıpkı Penguen Gibi yuruyor. Yani ayagi duz degilde yatay. Yurumekte az bisi zorlaniyor ama heryere hizlica yuruyornormal kus gibi. Ucuyorda. Oyle az bisi kalkiyor iniyor kafasina gore. Benbunu damizliga mi yatiriyim Yoksa Ucuriyimmi ? ( Ucmasi normal sakatligi ucmasina engel degil) Bunun simdi ayaklar sakatya bu durum yavrudada olur mu ? Ben bunu abiye sormustum neden ayaklar boyle Abi dedi yumurta icindeyken yumurtayi sallamislar boyle olmus.
   

 2. gencoahmet

  gencoahmet Site Yetkilisi Yardımcı Admin

  862
  22
  18
  Yaş:
  66
  Ad Soyad:
  Ahmet Kayabaş
  Meslek:
  Emekli
  İkametgah:
  İstanbul-I (Avrupa)
  Yetiştirdiğim Irk:
  Saya
  Diğer Irklarım:
  Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
  Canım kardeşim sen okyanusta sallanan bir gemiye binmişsin ve sallanırken uyuya kalmışsın ve rüya ve kurgularını anlatmaya devam et kuş sallanmak ile anca bozulur yani tutmaz senin kuşlarında akraba evliliğinden olan yavrular oluşmuş yani paytak ve patel kuşları sana vermişler veya satmışlar bunların her ikisi ilerde eş olur ise mendel kanununa göre sakatlık devam edecektir yabancı çaprazlamalar ile ortadan kalkabilir yanlız sen de bu sallamalara ortak olmamaya çalışır isen sitemizde genç kuşçu arkadaşlar yanlış bilgi sahibi olmamış olurlar saygılarımla.
   
 3. devir

  devir Site Yetkilisi Yardımcı Admin

  376
  7
  18
  Yaş:
  42
  Ad Soyad:
  Devir KorkmaZHan
  Meslek:
  Brand Designer & PR Advertising Consultant
  İkametgah:
  KKTC
  Yetiştirdiğim Irk:
  Taklacı
  Diğer Irklarım:
  Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz
  [​IMG]
  merhaba,
  Ayakları yamuk veya ayrık/açık doğan yavrular
  genellikle yanlış tünek/folluk/yuva kullanımından kaynaklanabilmektedir “içine kuru çam sapı, süpürge çöpü veya keçe verilmelidir”. Telsiz sade bir sünger hayvan devrilmeyecek şekilde uygun boyuta ayarlanır. Süngere ayaklar içinden geçebilecek şekilde iki adet uygun aralıkta delik açılır ve ayakları düzgünce içine alınır. Gerekirse sünger kağıt band yardımıyla fazla sıkmadan hafifçe gövdeye sabitlenir. Her gün kontrol edilir. Çok geç kalınmamışsa 1-2 hafta sonra iyleşecektir. Veya iki ayak göğsün altına gelecek şekilde uygun bir malzeme “pamuklu bez veya plastik klips, boncuklara ip geçirerek, kelepçe vs.” ile fazla sıkmadan bağlanır veya sabitlenir -yavru büyüdükçe orana göre ip genişletilir. Suya ve yeme ulaşabildiğinden emin olunuz. Veya anne baba beslemiyorsa uygun kıvamda yumuşak mama ile günde birkaç kez besleyiniz. Calsiyum ağırlıklı multivitaminle destekleyiniz. Biraz zamana ve iyi bakıma ihtiyacı vardır. Ayakların açık olması durumu ile Streptococcus hastalığı karıştırılmamalıdır. Dökümanda bahsi geçen (bkz: tip2 bölümü) tehlikeli ishali yoksa; Streptococcus belirtileri ve tedavileri için siteden arama yapabilir veya buradaki dökümandan https://goo.gl/TVOLqb faydalanabilirsiniz. dökümanı güncellenebileceğinden sadece linkiyle paylaşınız ve bilgisayar üzerinden açınız. ctrl+f tuşlarına basıp aranacak kelimeleri yazıp konuları oklar yardımıyla bulabilirsiniz. diğer kuşların onu hırpalamayacağı rahat ve korunaklı bir ortama alınız. imkan varsa mutlaka kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veterinerden yardım alınız. geçmiş olsun.. Devir KorkmaZHan
  Not: Yavru alacağınız kuşlarınızın yumurtalarını ellemeyiniz! DNA’ya hasar verebilirsiniz, dokunduğunuz yerden; gözler silinebilir, çarpık/çapraz gaga, kanatsız veya bacaksız çıkabilir vs. gibi çeşitli sakat doğumların en önemli sebebi budur! Yine bu bağlamda aşıların günümüzde açığa çıkmış çeşitli zararlarını araştırabilirsiniz. Ayrıca kuşlarınıza hormonlu/GDO'lu ve diğer zararlı katkılar içeren (diazyme ve palet yem vs. gibi) ürünleri kullanmayınız! içerikleri daima okuyup araştırınız. Doğal protein katkısı olarak uygun miktarda kenevir tohumu, keten tohumu vs. omegaları içerir ve yeterlidir. prebiyotik olarak saf köy yoğurdu ve suyu, biramayası, katkısız kefir veya eczaneden prebiyotik şase vs. alıp uygun miktarda kullanabilirsiniz.
   
  • Beğen Beğen x 1
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş