Kuşçuluğu öğrenmek için aranızdayım

'Tanış & Kaynaş' forumunda Şebab_mersin tarafından 18 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. Şebab_mersin

Şebab_mersin Kayıtlı Kullanıcı

15
    1
    3
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ad Soyad:
    Sadettin
    Meslek:
    Öğretmen
    İkametgah:
    Mersin
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Sevgili arkadaşlar Herkese merhabalar. Buraya yeni üye oldum.yaşım 36. Küçüklüğümden beri kuşlara karşı sevgim vardı.biraz geç de olsa bunu gerçekleştirmek istedim. Uzunca bir araştırmadan sonra bir kümes yaptırdım balkona. Sağlıklı bir Ortam yaratmakiçin araştırma yaptım. Sonuçta onlarda canlı. Kümesi yaptırdım sonra onu kırmızıya boyadım. yemlik,suluk,ızgarayı tamamladım. Sonra bir çiftkuş aldım. Buğday ağırlıklı karışık yem veriyorum. Yemlemeyi akşamyapıyorum. 2 günde bir içme sularına 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyuyorum.Mineral taşları ve kil taşı aldım. Hepsini karıştırıp küçük bir kaba koydum sürekli önlerinde.kümesin yanına bir saksının içine kırmızı toprak ve ufak taşlar koydum. Bir hafta oldu herşey yolunda gibi.aldığım kuşlar eş sürekli öpüşüyorlar. 2-3 gündür gün içinde bir kaç kez çiftleşiyorlar. Şimdi resimde yüklemeye çalışacam. Bir eksikliğim yanlış yaptığım düzeltmemi istediğiniz bir durum varsa yardımcı olup bilgilendirirseniz çok sevinirim. Sonuçta yeni başladım. Bu arada kuşların cinsini bilende varsa yardımcı olur mu. Şebab diye biliyorum ama onlarında kendi içinde cinsleri var. Bu arada kuşların ikisine 100 tl verdim. Anlamadığım için bu işin piyasası budur diye verdim. Umarım kandırılmamışımdır :))

Ekli dosyalar:

2. Hasip

Hasip Site Yetkilisi Site Genel Yöneticisi

368
    12
    18
    Alınan Beğeniler:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ad Soyad:
    Hasip Tosun
    Meslek:
    Bilgisayar
    İkametgah:
    Afyon
    Yetiştirdiğim Irk:
    Adana
    Diğer Irklarım:
    Hünkari
    Aramıza hoşgeldiniz hocam. Piyasa bölgeden bölgeye değişen bir durumdur. Mardinde bu kuşların takımı aşağı yukarı verdiğiniz fiyatlardan başlar binlerce TL ye kadar çıkarlar. Kümesinize bayıldım tekrardan söylemek istiyorum. Rabbim nazarlardan saklasın.

3. Şebab_mersin

Şebab_mersin Kayıtlı Kullanıcı

15
    1
    3
    Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ad Soyad:
    Sadettin
    Meslek:
    Öğretmen
    İkametgah:
    Mersin
    Yetiştirdiğim Irk:
    Taklacı
    Teşekkür ederim hasip bey hoş bulduk. Bende sitenize bayıldım. Üye olduğumdan beri forumlara bakıp bişeyler öğrenmeye ve tecrübe edinmeye çalışıyorum. Kümesimi bende sevdim :) çocuklarıma güzel bir ortam sunmak istedim. Tekrardan teşekkür ederim

Bu Sayfayı Paylaş