kuş pazarından kuş alırmısınız?

kuş pazarından yada kuş satan dükkanlardan kuş alırmısınız?

• evet

Kullanılan: 179 75.8%
  • hayır

Kullanılan: 57 24.2%

• Kullanılan toplam oy
    236

bukalemun201

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ebubekir GÜMÜŞ
Meslek
Satış Danışmanı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bir vürüs yada mikrop varsa kuşun geldigi kümeste o virüs ve mikrobu kırıyor. Diğer kuşlara bulaşmasına engel oluyor.

EnisTürk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enis Türk
Meslek
yönetici asistanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bazen öylesine gezerdim beğendiğim kuş olursa ve işime geliyorsa alırdım.Yanlız kuşun eke olmamasına dikkat ederdim.Daha çok yavru kızmalarına bakardım.Ayrıca iyi kuş çıkmaz diyenlere de katılmıyorum gayet iyi kuşlarda çıkabiliyor çoğu zamanı olmadığından uçurup emek verip izleyemiyor direk satmaya çalışıyor.

A

Anonymous

kesinlikle almam birazdaha fazla para veririm kümesinden alırım aldıktan sonrada kuşu,2 hafta karantinada tutup gereken aşı ve vitaminlerini verdikten sonra kümesime sokarım ..

A

Anonymous

kesinlikle almam birazdaha fazla para veririm kümesinden alırım aldıktan sonrada kuşu,2 hafta karantinada tutup gereken aşı ve vitaminlerini verdikten sonra kümesime sokarım ..

sakranlı_ozqur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özgür şen
Meslek
öğrenci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
bence pazardan kuş alınır bi kişinin kümesine gidiyosunuz almaya o adamın pazardan almadığı ne malum belki oda pazardan aldı ben kuşlarımı pazardan aldım taklacı ve hünkari besliyorum kuşlarımdan çok memnunum

saraclı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali Şahin
Meslek
Serbest
İkametgah
Aksaray
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Geçenlerde 3 ay önce 1 dişi yavru aldım bir süre götledi sonra taklaya cevirdi severe düştü her geldiginde yere 1 m.kalıp 4 5 6 7 8 taklalarla oynadı,ve zevkle seyrederdim hayvan karda kalktı o kalkış kar görmedi afalladı 4 gün yolunu gözledim.Bazende iyi kuşlar düşüyor biraz şans biraz anlamak lazım illaki eline alıpta kanadına kuyruguna v.s yerlerine bakmak değil iyi kuşcu baktığı zaman hareketlerden yürüyüşten v.s anlaya bilir.Ben 25 yl horoz döğüştürdüm,aynı şeyler onada geçerli,horozda sistem, el kuşta oyun, ses.

ubeydullah

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ubeydullah Demirel
Meslek
Ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Almam alırsam tanıdık yerlerden alırım cünkü bu kuş satanlar genellikle ucurdukları besledikleri kuşları satıyor

eren874

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eren eren
Meslek
kuşcu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bende pazardan kuş alırım evet bazı insanlar hasta kuşlarını satıyor bunlar zaten kapıda adama hemen yapışıyor kutuda ne var diye yok diyosun peşinde dolaşıyor senden 10 liraya alıp 20 liraya satmaya çalışıyor böyle insanlar çok iyi kuşlar bence havadan gelip hafta sonuda kötü kuş diye pazarda satılıyor:Dbu benim fikrim

sutimen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
suat yavuz
Meslek
tekstil kalite güvence
Yetiştirdiğim Irk
Saya
arkadaşlar neden alınmasın bu işin bu hobinin zevki burada alırsın satarsın aldanırsın hepside zevkli illa falancanın kuşlarından bakıyom demek gerekmiyo bu iş zevk işi göreceli bi iş bide sinir olduğum bi şey bu falancanın kuşlarından fiyatı şu kadar bazen denk geliyo falancanın kuşuna on basacak kuş yarı fiyatına ki bende yakın zamanda hasta bi kuş aldım pazardan aldığım kuşun bacağında şişlik vardı dikkat etmedim aldım baktım uğraşamayacağım saldım gitti hekese hayırlı akşamlar
:slm:

hllkc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
halilhll
Meslek
kaçahll
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
harbiden tendirdiyot ne işe yarrıyor

hllkc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
halilhll
Meslek
kaçahll
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
pazardan aldığım kuşların geneli oynadı bir kuşun oynayıp oynamadığı yerde belli olurmu uçurmadan anlaşılırmı yani

MERTSOMA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT MERT
Meslek
ELEKTRİK TEKNİKERİ
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Anlamıyorsan almazsın ama kuşta hastalık belirtileri pusma zayıflık hırıltı göz kızarıklığı göz donukluğu tüylerde keçelik kabarma parazit yok sa takır takır ötüyorsa alır dezenfekte eder ayrı 3 gün bakarsın sora eşe atarsın 1-2 günde eş alırsa kümase atarsın. ayrı bakarkende bakteri ilacı verirsin.
geçen çocukluktan kuşçu 30 yıllık kuşçu ve kaliteli kuş bakan kendi damarını oturtmuş yarışmalarda otorite hakemlik yapan biri yani,başka bir arkadaşa 2 çift kuş ver miş aylar sora kuşları alan ben kümesi satıyom demiş o arkadaş da benim kuşlarımı verirsen alırım demiş.aldığından 2 gün sora kümesinde bir günde 25 kuş öldü 3-4 günde 5 kuş öldü.
yani pazardan almadı kümesten aldı üstelik kendi kuşları.ama gittikleri yerde hastalık kapmışlar hepsi kafa çeviri çevirip telef oldu.
şimdi araları açıldı kuşlara da yazık oldu halbuki kuşları alan (abi benim kuşlarda kafa çevirmeye başladı haberin olsun dese kuşları kümese sokmaz ayrı bakardı 2 günde ne var ne yok çıkacaktı.
hem dostluğa hem de kuşlara yazık oldu.
Allah hepimizi korusun.
YANİ DIŞARDAN GELEN KUŞA GÜVEN OLMAZ İSTER PAZAR İSTER ÇARŞI İSTER SE EN GÜZEL KÜMES OLSUN.O KÜMESTEKİ BAKTERİLERE KUŞLAR KENDİLERİNİ BÜNYELERİ GÜÇLENDİRMİŞTİR YANİ BAĞIŞIKLIK KAZAN MIŞTIR AMA SENİN KÜMESE GELDİĞİNDE O BAKTERİ O MİKROP SENİN KUŞLAR ÖYLE BİR MİKROBA HAZIRLIKSIZ OLDUĞUNDAN KIRILIR.

karga

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
onur uluyigit
Meslek
işletmeci
İkametgah
Iğdır
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Ben kuşu elime almadan alamam o yüzden mezatlar yerine pazar yada kümesten kuş almayı tercih ederim..

mazidenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun BEKAR
Meslek
tekstil
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben kuş pazarından kuş genelde almam hatta 2 kere aldım bu zaman kadar
ançak pazarda gezmeyi severim ama kuş alma niyetiyle değil
bazen kümeste yavru olmaz bu zamanlarda uçuracak 2-3 tane yavru alırım denemelik gönül eğlendirmek için

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Sadece kuş pazarı yada mezat değil kümese her yeni gelen kuş için bir karantina süreci olmalıdır bence.

mustafa savsa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa savsa
Meslek
kaynakcı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuş pazarından kuş alırım ama eş için degil uçurmak için sadece yavru

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
Ömer ÖZKURT' Alıntı:
Sadece kuş pazarı yada mezat değil kümese her yeni gelen kuş için bir karantina süreci olmalıdır bence.
:tamam:

MURAT ÇATALTAŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MURAT ÇATALTAŞ
Meslek
MALİ MÜŞAVİR
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
KUŞ PAZARINDAN KUŞ ALINMAZ Dİ YE BİR ŞEY YOK BENCE; AMA ÖZELLİKLE YETİŞTİRİLEN IRKA AİT KUŞLARI PAZARDAN ALMAMAK LAZIM. MESELA DÖNEK YETİŞTİRİYORSAN PAZARDAN DÖNEK ALMICAN. SAHİBİNDEN, HAVADA GÖREREK ALMAK LAZIM. KÜMESTEN ALMAK LAZIM. AMA DÖNEKLERE YARDIMCI OLAN KUŞLAR PAZARDAN ALINABİLİR. "HOCA" DİYE TABİR ETTİĞİMİZ KUVVETLİ VE UÇKUN AZMANLAR MESELA... YA DA BANGO, MISIRİ GİBİ KUŞLAR... BUNLAR BİR DÖNEKÇİNİN ELİ AYAĞIDIR. YAVRU DA BAKTIRILIR BUNLARA, HOCALIK DA YAPTIRILIR. İŞTE BUNLAR PAZARDAN BULUNABİLİR. AMA ŞUNA ÇOK DİKKAT ETMEK LAZIM. BU KUŞLARI PAZARDAN GETİRİP HEMEN KÜMESE ATMAK YANLIŞ OLUR. BİR REVİRHANE YA DA AYRICA UFAK BİR KÜMES OLACAK... KUŞU GETİRDİKTEN SONRA ÖNCE DEZENFEKTAN İLE (ÖZELLİKLE AYAKLARINI, GÖTÜNÜ VE KANAT ALTLARINI) İYİCE DEZENFEKTE ETMEK LAZIM. SONRA DA 1 HAFTA-10 GÜN O AYRI KÜMESTE DİĞER KUŞLARLA TEMAS ETTİRMEDEN DURUMUNA BAKMAK LAZIM. BU MEYANDA DA VİTAMİN VE SARIMSAK TAKVİYESİ İYİ OLUR TABİİ... EĞER KUŞTA BİR HASTALIK OLMADIĞINA KANAAT GETİRİLİRSE HEMEN EŞE VURMAK LAZIM. BUNLAR BENİM FİKRİM TABİİ... KATILMAYANLAR DA VARDIR İLLAKİ; AMA BEN BU GÜNE KADAR BÖYLE YAPTIM VE BİR ZARARINI GÖRMEDİM... İZMİRDEN SEVGİLER...

m.yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet yılmaz er
Meslek
okul personeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuş pazarından kuşalma işi icinde bulunduğumuz şartlarla alakalıdır. kuşpazarlarında ve mezatlarda fiatlar daha ucuzdur. Farklı cins kuşları veçeşitlilikleri bulabilirsiniz. Ekomik sorunu yok ise kuş pazarından kesinlikle kuş alınmaz. Neden : Sizin kuş pazarında begenipde aldıgınız yada ihtiyaç olarak satın aldıgınız kuş GERÇEKTE BİR BAŞKASININ BEGENMEYİPDE SATTIGI KUŞDUR. Hatası olan kuşdur.Söyledimiz şey Mezatlar içinde gecerlidir. KUŞ KÜMESDEN ALINIR. VE DE İLLAKİ SEYREDİLEREK ALINIR.