kuş pazarından kuş alırmısınız?

kuş pazarından yada kuş satan dükkanlardan kuş alırmısınız?

• evet

Kullanılan: 179 75.8%
  • hayır

Kullanılan: 57 24.2%

• Kullanılan toplam oy
    236

Malatyalı Yahya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yahya Baştürk
Meslek
Muhasebecilik
İkametgah
Malatya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Malatya taklacısı
Ömer ÖZKURT' Alıntı:
kuş pazarından kuş alırmısınız?
Çok dikkatli olmak lazım...

Kuşçuluğu bırakanlar oluyor, kümesini komple satanlar oluyor, acil satıcılar oluyor bunları takip etmek lazım...

Unutmamak lazımki Arasa meydanlarına çok şampiyonlar düşer...

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
evet alırım ama mutlaka karantina da kalır bir dönem. sürekli pazarlara giderim, çoğu gidişimde kuşa ihtiyacım olmaz ama yemdi ilaçtı bahanesiyle giderim. hep gözlemlerim kuşçulugu bırakanlar, acil paraya ihtiyaç duyanlar ya da elindeki iyi kuşun değerini bilemeyenler olursa denk getirirsem alırım. denerim kuş beklentilerime cevap verirse yavru alırım vermezse satarım. değişik iyi kuşlarla yavrularını alırım 3 4 soy, beklentilerimi karşılamazsa komple o soyu geri satarım. soy geliştirme ancak değişik kanları kuşlarınıza katmakla olur. iyi kuşçuyum diye geçinenlerde dilin kemiği yok kuşa çok para isterler. hiç gerek yok bilgine güveniyosan bataklıga gidecek çamurun içersinden altını bulacaksın. unutmayın "altın yere düşmekle değerinden bişey kaybetmez".

sarıkır4141

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre kalender
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
:hayir: kuş pazarından kuş almam ben ne kuş pazarından nede mezatlardan kuş alırım mezata giderim tombaladan kuş çıkarsa alırım onuda aldığım gibi satarım mezatta yuvama yabancı kuş sokmam mezata kuşlarımı çıkarırım satmak için değil ama öylesine çıkarırım mezattaki insanların kuşlarım üzreindeki yorumlarını alırım
mezatlardan yada pazrlardan alınan kuşların ne olduğunu bilmediğim için almam yabancı kuşu sokmam yuvama kendi damarımı hiç bi kuşla bozmam adamlar alıyolar kuşu birinden yada yakalıyolar getiriyolar pazara yada mezatlara bu şu kişinin kuşu diyorlar gazlıyolar millete buna ne gerek duyuyosalar artık piyasayıda bozuyorlar öyle yaparak bana uymayan şeyler bunlar mezatlardan pazarlardan da kuş almam

saygılar
emre kalender

A

Anonymous

Pazarlara giden kuşlar da kümeslerden pazarlara geliyor(pazarlara gelen kuşlar genelde hep iyi kuş bakanların kümeslerinden gelir çünkü bu hobiyi ticarete dökenler çok satış yapmak için iyi kuş beğenilen kuş bakmak zorundalardır yoksa satamazlar pazarlayamazlar bu yüzdende pazarlarda iyi kuşlara rastlamak artık günümüzde alışıla gelmiş bir şeydir(dikkat ederseniz camia içinde marka olmuş isim yapmış bir çok değerli yetiştircinin kuşlarınınıda pazarlarda bulmak mümkün bunda hayıflanacak bir durum yok bence)bizim hobimizin ticari bir çerçeveside var bunuda herkes olurunda yapabiliyor pazar kuşu deyipte hiçe saymak yerine pazar kuşunun hangi kümeslerde ne şartlarda özelliğine göre nasıl yetiştirildiğine dikkat etmek gerekir bu en büyük sorundur bu yüzden de pazardan kuş alırken alacağınız kuşun nasıl bir salmadan ve ne şekilde üretildiğini satıcıya sorarak öğrenirseniz problem ortadan kalkar düşüncesindeyim hatta gidip görebilirsinizde .

Kuş aradığınız özelliklerde ise ve sağlıklı ise pazarda da olsa alınır yolda yürürken tutsanızda alınır beslenir düşüncesindeyim.

Benim sahip olduğum kuşların tümü şuan pazarda olsa ve rastlasam alırım çünkü İSTEDİĞİM ÖZELLİKTE ve vasıftalar DURUM bundan ibarettir benim için.Kuş her yerde kuştur kümesteki PAZARA GELİNCE DEĞİŞMEZ.Anlayan için hiç bir yerde değişmez düşüncesindeyim.

İyi bayramlar.

suat suat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
suat suat
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşcu adam kuşu pazardada masadada havadada bilir diye düşünüyorum

zahirbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
zahir önen
Meslek
şelale peyzaj
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
pazardan kuş alınır abi hemde çatır çaatır alınır ..Kuşu kümesten almaya kalkınca deri 10 katlanıyo pazzara düşünce fiyat ufalıyo yem parası oluyor neden fazla para verelim

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Pazardan kuş alınır.Kümestende kuş alınır.Kuşun cinsine göre değişir.Mesela ,oyunlu kuş alınıp damızlık yapılacaksa, kümesten uçuşunu görerek almak lazım.Pazardan da kuş alınır neden alınmasın, pazara her yerden kuş geliyor, kümesten, toptancıdan, kalite kalite , her tarzda kuş var.Bazen tutak kuş oluyor bunu tutan kişi bilmiyor , ucurmadığı için veya başka cins kuş beslediği için, ben cok böyle ucuza kuş almışımdır , coğuda oyunlu cıkmıştır.Sonuç olarak pazardan kuş alırım, aldığım kuş ne kadar sağlıklı görünsede karantina da tutmaya çalışırım şartlar el verdiğince.

pigeon

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
vedat COŞKUN
Meslek
sınıf öğretmeni
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Çok dikkatimi çektiyse ve sevdiysem EVET..

DELIYUREK41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat koç
Meslek
teknıker
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
oncelıkle herkeze selamlar.ben kocaelınden murat sıtede yenı sayılırım.ben kus olan her yere gıder gezerım,tabı buna kus pazarlarıda dahıl.eger bana hıtap eden ıyı oldugunu dusundugum bır kus gorursem bu pazar malı alınmaz asla demem alır ucururum.cokda acemılerden ıyı kus almısımdır.bence bu ısden anladıgını dusunenler ıcın kusun nerden geldıgı dgl ıcınıze sınen kus olup olmadıgı onemlıdır.ama her kusuda begenmem o yuzden cok nadırdır kus alma olayım.olüm olayınada gelınce ben yıllardır hayvan beslerım asıl besledıgım hayvanlar hınt horozlarıdır hayvan hareketlerını gozlemleye gozlemleye azcok cozdum.bır kusun olumcul bır hastalıga sahıp oldugunu zaten bakdımmı azcok hıssederım oyle kusuda altın olsa kumesıme sokmam.bıle bıle lades olmam.ısın ozu ıyı kus saglıklı kus kus pazarında da olsa acemıde de olsa alırım.cunkı ben ıyısının hastasıyım :heyo:

kuşçu_özcan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özcan PAPATYA
Meslek
İşçi
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
evet bernde pazardan kuşalırım.ama her kuşu almam .ihtiyacım olanın en iyisini ararımbuldum mu üçü beşi aramam alırım .Eş koyduğum kuşla ayrı yerde tutarım ,eş oluncaya kadar.zaten gecen zaman onun hasta olup olmadığını belli eder.eğer hasta ise eşinle bereaber kaybederim tüm kümesi değil.saygılarımlaÖ PAPATYA

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba,arkadaşlar nasıl damızlıklarımız seçtiğimiz beğendiğimiz kuşlarsa istediğim standarttaki bir kuşuda bulursam alırım ama bu hayvanın duruşu hareketleri ve tabiki ağız etrafıyla, arkasınada dikkat ederim burun akıntısı ,isal izi varsa ya almam yada ayırıp ilaç tedavisinden sonra yuvama atarım.ben geçen sene arkadaşıma bir yavru alıp hediye etmiştim sincan ihalesi cumartesi pazar yanına gittim kuşun daha sarı tüyleri vardı üstünde kuş ayağını bir kesti inanın 2 saat uçtu ve takladan indiremedik kuşu kuş kayboldu,anlatmak istediğim kuşu denemeden bilemeyiz ve arada kuş alıp deneme yanılma yapıp kendi soyumuzu bulmalıyız :slm:

triko16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan teke
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Her pazar kuş pazarına gider alırım..Ama tabikide bakarım bi hastalığı var mı yok mu birde 1-2 gün ayrı tutarım sonuç olumlu ise koyarım olumsuz ise tedavi ederim ya da salarım..

MUSTAFA ATAY

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MUSTAFA ATAY
Meslek
GIDA
İkametgah
Kayseri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
valla ne kadarda ben pazardan kuş almam diyen olsada yinede alınıyor göz var nizam var

NAZIM ERDEN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
NAZIM ERDEN
Meslek
MALİ MÜŞAVİR
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
BEN BU KUŞÇULARI ANLAMIYORUM ARKADAŞLAR: YOK BEN PAZARDAN ASLA KUŞ ALMAM, KÜMESİME KUŞ SOKMAM, PAZARDA KÖTÜ KUŞ BULUNUR, SAĞLIKSIZ KUŞ BULUNUR FİLAN ARKADAŞLAR; KUŞLARA KİM BAKIYOR SAĞLIKLARINDAN KİM SORUMLU? PRENSE CADIYI EŞ VURAN KİM? BEYAZ TENLİ İLE ZENCİYİ EŞ VURANDA BAŞKASI DEĞİL, BEYLER DÖNÜP GERİYE BAKALIM BİR SAYDIKLARIMIN HEPSİNİ YAPAN BİZLERİZ, SAĞLIKSIZ ORTAMLARDA KUŞLARI YETİŞTİREN DE BİZLER, DEĞİŞİK VİTAMİNLİ YEMLERDEN KAÇIP SADECE BİR ÇEŞİT YEM; BUĞDAYA DÖŞENİP PERFORMANS BEKLEYİP YOK SAĞLIKSIZ YAVRU ÇIKTI YETERİNCE BÜYÜMEDİ GİBİ BAHANELERLE KUŞLARI PAZARA GÖTÜREN KUŞLARIN KENDİSİ DEĞİL, EFENDİM KUŞLARIN UÇAMAYACAĞI ORTAMLARDA BESLEYİP ZAR ZOR YUVAYA İNEN KUYTU KÖŞELERDE KUŞ BESLEYİP ZAVALLI HAYVANLARIN OYUN AÇAMAYACAĞI VEYA KANATLARINI KUVVETLENDİREMEYECEĞİ ANTRAMANLARI YAPAMAYACAĞI ORTAMLARDA KUŞ YETİŞTİRİP SONRASINDA YOK İSTEDEĞİM GİBİ ÇIKMADI DEYİP PAZARLARA GÖTÜRENDE BİZLERİZ BEYLER? PEKİ SORARIM SİZE BU ŞARTLARDA KUŞ YETİŞTİRİPTE İSTEDİĞİ GİBİ OLMAYAN KUŞU PAZARA GÖTÜREN KİMLER BEYLER YADA SADECE KUŞU UÇURUP SOYUNU ARAŞTIRMADAN YAVRU ALMADAN HEMEN BEĞENMEDİM BEN BU KUŞU DEYİP PAZARA GÖTÜREN KİMLER BEYLER BU SAYDIKLARIM BÜYÜK ŞEHİRLERDE VEYA KUŞÇU DÜKKANLARININ, PAZARLARIN FAZLA OLDUĞU YERLERDE GEÇERLİ BAHANELERİMİZ.

NAZIM ERDEN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
NAZIM ERDEN
Meslek
MALİ MÜŞAVİR
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
PEKİ BİRDE BULUNDUĞU İLLERDE KUŞ PAZARI OLMAYAN HASBELKADER BİR PAZAR BULDUĞUNDA HOŞUNA GİDEN VE İHTİYACIN OLAN BİR KUŞ BULSAN ALMAZMISIN ÜSTÜNE ÜSLÜK KARŞINDAKİ KUŞÇU; PARAYA İHTİYACI OLAN VE SON ÇARE KUŞLARINI SATAN BİR SATICI VEYA KÜMESİNDE YETERİNCE YERİ OLMAYAN FAZLA KUŞLARINIDA YEM PARASI OLARAK PAZARDA SATAN VEYA EV DEĞİŞTİRMİŞTİR BESLEYECEK YERİ KALMAMIŞTIR ONUN İÇİN SATAN BİRİSİDİR. BUNLARIN HEPSİ BİR VARSAYIM VE OLASILIK ORANI ÇOK FAZLA OLAN BİR VARSAYIM EEE BU KİŞİ ŞİMDİ EN YAKIN İLDEKİ VEYA YERDEKİ PAZARA GİTMEYİP NEREYE GİDECEK ARKADAŞLAR
BU ALTERNATİFLERİ DÜŞÜNEREK BEN ASLA PAZARDAN KUŞ ALMAM ,SAĞLIKSIZ OLUR, KALİTESİZ OLUR FİLAN UYDURUKTAN BAHANELER ATMAYALIM YARATMAYALIM.

pigeon9

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ersinn
Meslek
elektrik teknisyeni
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Bango
SELAM
-HERKESİN GÖRÜŞÜ FARKLI AMA BENDE KUŞ PAZARINDAN GİDER KUŞ ALIRIM.....ALDIM..
-İSTEDİGİN KUŞU KÜMESTEN ALMAYA KALKSAN KARŞINDAKİ İNSAN MUHTEMELEN DEGERİNDNE FAZLASINI İSTER.KÜMESTEN ALDIGIN İCİN TABİİKİ BİRAZ FAZLA ÖDENEBİLİR AMA BU RAKAM NORMALİN %100 %200 FAZLASI OLMAMALIDIR.(BAZI ARKADASLARIN PARASI COK GALİBA O YÜZDEN GİDİP ALIYOLAR)
-PAZARDA UCUZ,HASTA KUŞ DİYE BİŞEY DE YOK....KİMSE KAFASINI YORMASIN PAZARA KUŞUNU GETİRİP DEGERİNDE SATANLARDA VAR.
-ADAM SALMASINI KOYMUŞ TEK CİNS KUŞ VAR...BU ADAMDAN KUŞ ALMAKTA MANTIKSIZ DEGİLDİR...BELLİ Kİ ADAM TEK IRK VEYA TEK CİNS BESLİYO YA DA KOMPLE KÜMESTEN TOPTAN KUŞ ALMIŞ UFAK Bİ KARLA SATIYOSA YİNE ALINABİLİR.YADA PAZARDA DEVAMLI GÖRDÜGÜNÜZ BESLEDİGİ KUŞLARI BİLDİGİNİZ Bİ ADAM GELİR YİNE KUŞ ALINIR..
-ADAM KUŞ YAKALAMIŞTIR VEYA BESLEMEDİGİ BİR KUŞ ELİNE GECMİŞTİR PAZARA GETİRMİŞTİR YİNE ALINIR.
-BEN DE COK GÖRDÜM PAZARDAN KUŞ ALIP KÜMESİNDE KENDİ KUŞUM DİYE SATAN.
YANİ GENEL OLARAK BİR KUŞ BEGENDİNİZ ELİNİZE ALIP SAGINA SOLUNA BAKTINIZ EN KÖTÜ İHTİMAL YİNE AYNI ÜCRETE SATABİLİRİM DİYORSANIZ PAZARDAN KUŞ ALINABİLİR...SAYGILAR

ferro18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ferhat Potukoglu
Meslek
Isletmeci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamunaleykum
kus almak maksadi ile kus pazarina yillar olmustur gitmeyeli tabi eskiden giderdim bazen ii kusda denk gelirdi cocukluk sansi sanirim
ama iyi kus nerde denk gelse alirim ihalede olsun pazarda olsun kumes ziyareti olsun iyi kusu bulursam alirim kendim beslemesem besliyemesemde bir dosta bir arkadasa hediye ederim birlikte izleriz
saygilarimla

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Öğrenci Muhasebeci Adayı :)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Evet

Hayır

Belki

Seçeneğinide koysaydınız güzel olurdu

Ben belki alırım iyice inceledikten sonra.

furki

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
atilla yildirimoglu
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a ben şahsım adına konuşuyorum pazardan asla kuş almam .arkadaşlardan da almam.şu anda iki erkegim boşta çokta kızgın ama yabancı kuşa vurmuyorum.

korsama

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Koray samarat
Meslek
Mimar
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Sadece takasla alırım :)