kuş pazarından kuş alırmısınız?

kuş pazarından yada kuş satan dükkanlardan kuş alırmısınız?

• evet

Kullanılan: 179 75.8%
  • hayır

Kullanılan: 57 24.2%

• Kullanılan toplam oy
    236

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuş pazarından kuş alırmısınız?

gökhan @k

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan AK
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Mecbur kalmadıkça pekte alma taraftarı değilim.Ancak bazen öyle durumlar başa geliyorki,almaktan başka bir çareniz kalmıyor.

ahmetkara

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet KARA
Meslek
MATBAACI
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selm. herkese

Herkesinde bildiği gibi kötü yola düşmüş bayanların satış yeri bellidir.
kuşlardada öyledir kimse iii kuşunu pazarda yada kuşevinde satmaz o duruma düşürmez sadece o da nadirdirki bilmeyerek ii kuş çıkabilir ama çok nadirdir
iii kuş kümesten alınır izlenerk görerek inceleyerek

şahsi görüşüm
saygılarımla

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Merhaba ben kuş pazarından kuş alırım. Hatta alırdım diyeyim en son aldığımda Muğla kuş pazarından aldım tanımadığım birinden getirim bide karantinada tutmadan kümese attım sonuç ise 80 kuştan sadece sağ kalan 13 kuş.
Bir daha asla ve asla bilmediğim birinden ve kuş pazarından kuş almam.

kuşçu26

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Samet Dönmez
Meslek
Laborant ama işsiz bi laborant
İkametgah
Eskişehir
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
selamünaleyküm
ahmet abinin sözüne katılıyom abilerim ve herzamanda derin iyi kuş pazara düşmez.bende zamanında alım almadım değil.ama bu zamandan sonra kolay kolay almam.alırsam bigün o da kuşlarımı yormamak için yavru baktırmak için alırım onlarda asıl kümesime girmez ayrı bi bölmede kalırlar...

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
ben kuş pazarından kuş alırım ama belli süre kümesten ayrı tutarım. pazarada iyi kuş düşer ama her zaman değil tabi. ben kendime güveniyorsam kuşa bakar inceler işime gelirse alırım.

akif1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet akif atakan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Baska
evet neden olmasın
:) :)

bambam

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ateş
Meslek
harita mühendisi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
pazardan bilmediği almaktansa baska satıcının kapısında uöurulup izlediğimi almak makbüldür bence

hasan_22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HASAN SOYAK
Meslek
serbest meslek
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bence pazardan kuş alınır ordan alınmazsa nerden alıcaksın çok acıl kuşa ihtiyacın oluyor eş vurmak için v.s herzaman kümesten alamazsın kaldiki kuş pazarında kuş 10ytlyse kümeste 30 ytl oluyor valla ben bu zamana kadar hep pazardan aldım kuş hiçbir hastalık olmadı ama ben aldığım kuşu birgün ayrı bir salmada tutuyorum getirdiğim zaman ayaklarının altını üstünü gagasını tentirtiyot ile siliyorum bir gün salmada kalıyor daha sonra kümese atıyorum bi sakıncası yok yanı selamlar

kazimcankurt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kazım CANKURT
Meslek
Özel Güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
TENDİRDİYOT NE İŞE YARIYOR

alp66

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alparslan Yalçın
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kostüm alırım, ama oyun kuşu asla, kuş aldığım zaman da kolinin içine yaptığı dışkı ishal değilse, ağzının içi temiz ve gözlerinde sulanma yoksa ayaklarını ve gaga ucunu sulandırılmış ozon ile yıkayıp kümesime koyarım, tabi birkaç gün kuşu mutlaka yakından gözlemlerim

hasan_22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HASAN SOYAK
Meslek
serbest meslek
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
tentirtiyot yada oksijenli su mikrop var ise ayaklarında yada gagasında onları öldürüyor bunu bende bilmiyordur ama 35 senedir kuş besleyen bi abi var o söyledi onu uyguluyorum bu zamana kadar bi hastalıkla karşılaşmadım yani

şafak yalçınkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şafak yalçınkaya
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
slm arkadaşlar paylaşılarınıza teşekkür pazardan kuş alınır pazarı o kadar küçümsemiyelim çünkü pazara bilinmedik binlerce kuşçu arkadaşımız gider onların elindede ne cevverler çıkar bunları orda bula bilirsinis kendinize güveniyorsanıs< elde edebilirsinis..teşekkrler

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin
Meslek
eletronik
Yetiştirdiğim Irk
Bango
kuş pazarından daha çok almayı düşünmüyorum çok üç kağıtçılar var genelde ve hastalıklı kuşları satmaya çalışıyorlar genelde tanıdığım yerlerden alırım

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamlar...
Gezerim, bakarım hoşuma giden olursa ve fiyatına değerse alırım tabi. Neticede biraz da macera gerek bence.

saka

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut coskun
Meslek
elektrık
Yetiştirdiğim Irk
hayır çunki arkadaşlar çikma veya hastalıklı olan kuşları satıyorlar kendı kuşlarımada bulaşıyor bir seferınde başıma gelmişti onun için bildik bir arkadaştan almanızı tavsiye ederım veya derneklerimizden teşekkurler.

A

Anonymous

Pazarlara sürekli kötü kuş geliyorsa demekki kümeslerde de sürekli kötü kuş var tek tük iyi kuş pazara düşüyorsa demek ki kümeslerde de tek tük iyi kuş var!

Yetiştiricilerimizin kümesinde ne varsa bunların yavruları pazarlara geliyor ama tabi ki adam beğendiğini değil beğenmediğini satıyor herkes gibi:) :? Adamın beğenmediğini başka biri alıp besler beğenir kuşçuluk böledir benim beğenmediğimi sen alıp besleyebilirsin aynene bende seninkini :evet:

Ben mezattan da pazardan da kuş alıp beslerim kuş bana iyi asil olup olmadığını belli eder bunu her zaman söylerim bu kuştan anlamakla doğru orantılıdır pazardan değil cami avlusundan da bir kuş tutar beğenebilirim bunu hakir görmenin bir anlamı yoktur!

Bu günlerde bakıyorum da posta yarışlarında iyi dereceler yapmış postacıların kuşları pazarlarda satılııyor alıyorsunuz kimi 750km uçuyor kimi 450km bu alıcının kuştan anlamasıyla da alakalıdır.''Pazardan kuş almam demek açıkçası pek doğru değil alıcı değilsin pazarda ne işin var?''Yani bir çok yetiştirici pazardan da mezattan da kuş alır bunda bana göre bir sakınca yoktur.Kuşu aldığınız satıcıyı tanıyor olabilirsiniz,aldığınız kuşların daha önce performansını izlemişsinizdir pazardan da alınır niye alınmasın?Yani şunu saçma buluyorum pazar kuşu kötü kuş mantelitesi bence iyi bir düşünce değildir bu kuş pazarda satılıyorsa pazar kuşu kümeste satılıyorsa satıcı kümesi oluyor :evet: ikiside aynı kapı değilmi :?

Bu tarzda bakış açıları bence gereksiz adam beğenir alır bu alınan kuşun pazarda satıldığı için kötü olduğu anlamana gelmez ÇÜNKÜ PAZARLARDA EN İYİ KÜMESLERDEN KUŞ GELMEKTE.En kötü kümeslerden de bu kuştan anlamayla doğru orantılı bir durum.

Saygılarımla esenkalın.

hasan_22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HASAN SOYAK
Meslek
serbest meslek
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
tentırtiyot kustakı mıkropu kırıyor eğer hasta falansa zaten anlasılır kus zayıf olur halsız olur selamlar

LEVENT ÖZKÖK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT ÖZKÖK
Meslek
MOBİLYA
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Bence alınır kuş gerçekten güzel ve sağlıklıysa neden olmasın ve şunu söylemek istiyorum bence her kuş kendi soyuna göre iyidir ama bilinçsiz besleme farklı türleri birbiriyle eşleme sonucunda biz besleyenler kuşun özelliğini bozuyoruz bu yüzden ortaya kötü kuş çıkıyor

mesut-1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut sönmez
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Saya
H.Hüseyin Aydoğmuş' Alıntı:
Pazarlara sürekli kötü kuş geliyorsa demekki kümeslerde de sürekli kötü kuş var tek tük iyi kuş pazara düşüyorsa demek ki kümeslerde de tek tük iyi kuş var!

Yetiştiricilerimizin kümesinde ne varsa bunların yavruları pazarlara geliyor ama tabi ki adam beğendiğini değil beğenmediğini satıyor herkes gibi:) :? Adamın beğenmediğini başka biri alıp besler beğenir kuşçuluk böledir benim beğenmediğimi sen alıp besleyebilirsin aynene bende seninkini :evet:

Ben mezattan da pazardan da kuş alıp beslerim kuş bana iyi asil olup olmadığını belli eder bunu her zaman söylerim bu kuştan anlamakla doğru orantılıdır pazardan değil cami avlusundan da bir kuş tutar beğenebilirim bunu hakir görmenin bir anlamı yoktur!

Bu günlerde bakıyorum da posta yarışlarında iyi dereceler yapmış postacıların kuşları pazarlarda satılııyor alıyorsunuz kimi 750km uçuyor kimi 450km bu alıcının kuştan anlamasıyla da alakalıdır.''Pazardan kuş almam demek açıkçası pek doğru değil alıcı değilsin pazarda ne işin var?''Yani bir çok yetiştirici pazardan da mezattan da kuş alır bunda bana göre bir sakınca yoktur.Kuşu aldığınız satıcıyı tanıyor olabilirsiniz,aldığınız kuşların daha önce performansını izlemişsinizdir pazardan da alınır niye alınmasın?Yani şunu saçma buluyorum pazar kuşu kötü kuş mantelitesi bence iyi bir düşünce değildir bu kuş pazarda satılıyorsa pazar kuşu kümeste satılıyorsa satıcı kümesi oluyor :evet: ikiside aynı kapı değilmi :?

Bu tarzda bakış açıları bence gereksiz adam beğenir alır bu alınan kuşun pazarda satıldığı için kötü olduğu anlamana gelmez ÇÜNKÜ PAZARLARDA EN İYİ KÜMESLERDEN KUŞ GELMEKTE.En kötü kümeslerden de bu kuştan anlamayla doğru orantılı bir durum.

Saygılarımla esenkalın.
Sana şiddetle katılıyorum abi :evet: ben çok gördüm pazardan kuş alıpta kümesta kendi yavrum diye satanları...