Kümes ışıgı hakkında.

CumaLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
CumaLi YÜCE
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Baska
selamlar

geçende kümese gece lambası takdım. yumurtada yavruda filan sorun yaşamamak için. normal ampul degil normal insanlarin kullandıgı gece lambalarından olur ya ondan kırmızı bir şey. ışık folluklara filan çok yakın ben bile takarken birkaç saniye de rahatsız oldum. acaba bu ışık gece boyu önlerinde yandıgı için kuşların gözünde de her hangi bir sorun yaratır mı? teşekkürler

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
selam dogada hiç bir hayvan geçe aydınlatması yada ısıtma kullanmıyor kümese koyulan lambalar genelde geçe kuşçunun kümeste rahat hareket etmesi içindir. sen rahatsız olduysan hayvanda rahatsız olur ve gece kümes aydınlatması bence yanlış bir bilgi.

suskun_75

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Murat Karakaya
Meslek
tekstil
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bende tengelli abimize katılıorum ..Lamba takcaksan birde normal lamba tak mesala ben 15 wolt uk tasaruuf lambası kulllanıorum ama geceleri yakmıorum ..Bazı arkadaşlar saten şöle düşünüorlar kuşlar üşemesin die lamba yakıorum sabaha kadar filan die bunlar aslında gereksiz önemli olan kümesin bir yerden ceyran yapmaması bu önemlidir kuş saten o kadar cabuk üşemez yavru kuşlarda işüme olabilir ama o başka bir konu neyse konuyu saptırmayalım bildiklerimi sadece paylaştım sizlere teşşekkürler ...

Ozdemir59

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bülent ÖZDEMİR
Meslek
Kamu çalışanı
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
bence lambayı gece sadece kuşları beslemek için kullanırsan daha faydalı olacaktır gece sabaha kadar lambayı yanık bırakmak yanlış bir bilgi saygılarımla

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
Ozdemir59' Alıntı:
bence lambayı gece sadece kuşları beslemek için kullanırsan daha faydalı olacaktır gece sabaha kadar lambayı yanık bırakmak yanlış bir bilgi saygılarımla
:evet: :tamam:

ELKIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilker altunbaş
Meslek
elektrikçi
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ÖNCELERİ KÜMESİMDE SÜREKLİ SABAHA KADAR IŞIKLARI AÇIK BIRAKIRDIM YAVRULARI DAHA İYİ BESLESİNLER DİYE YAVRU PEK ALAMAZ OLMUŞTUM ŞİMDİ KÜMESTE IŞIKLARI KALDIRDIM IŞIKTANMIDIR NEDİR MAAŞALLAH BU SENE BOL BOL YAVRU ALIYORUM VEDE KUŞLARIN PERFORMANSI DAHADA BİR BAŞKA OLDU ZORLA SOPA SALLAYARAK UÇURMAYA ÇALIŞTIĞIM KUŞLARIM ŞİMDİ KÜMESİN KAPISINI AÇAR AÇMAZ KENDİLERİ UÇUYOR

Mert Çağlayan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Çağlayan
Meslek
Kuşçu
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bende taktım işimi görmek için, ilk taktığımda 1-2 gün açmıştım bi sıkıntı olurmu beyler?