İyileşen kuşu sürüye katma zamanı ?

rap2007

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burhan dilmen
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Baska
Hasta bir güvercini (pox virüsü) her akşam tentirdiyot ve bir gün arayla 2 sefer çeyrek flagy ve yemine bir iki sefer çeyrek bemix C tableti birkaç günde multimix pediadrik vitamin şurubu ve ekmek mayası ile iyileştikten sonra ağız içi ve gaga kenarındak yara 1 hafta sonra iyileşti kuşu damızlıklarımın arasına almalımıyım virüsü taşıyıcımıdır hala acaba diya karar veremedim. Oldukca sağlıklı ve haraketli görünüyor !

gencoahmet

Yönetici
Yardımcı Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim sitemiz kurucusu Sayın Hüseyin BAŞOĞLANIN kuşlarda karantina uygulamalarını okur isen bilgi sahibi olur ona göre karar verirsin selamlar.

rap2007

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burhan dilmen
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Baska
İlgi ve alakandan dolayı teşekkür ederim Ahmet abi fakat pox virüsüne karşı direk etkili bir ilaç yokmuş benim yaptığım tedavide zaten diğer hastalıklara karşı koruma amaçlıydı yani hayvan virüsü kendi savunma sistemiyle yendi. Benim aklımı kurcalayan bu virüs bu kuşta hala var fakat bağışıklık kazandığı için onu etkilemiyor düşüncesi, sürüdeki bağışıklığı olmayanları özelliklede yavrulara bulaştırma ihtimalı varmıdır yoksa bu sadece benim kuruntummudur ?