Erbilin -Shumenski irk guvercinleri

Tolga Akgöz

Kayıtlı Kullanıcı
Erbil bey bu resimleri şimdi gördüm benim bahsettiğim kuşlar bunlardı.bu kuşlarda uçuş dönüş nasıl.bunlardan satmak isterseniz,haberini beklerim.Selamlar.

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Maşallah fizikleri, kostümleri gerçektende güzeller. Bunların özellikleri neler, yanlış hatırlamıyorsam yüksek uçucu bir ırktı.
Paylaşım için teşekkürler.
Hüseyin BAŞOĞLAN

Mesut24

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut Bey
Meslek
Grafiker
Yetiştirdiğim Irk
Form
Selamlar.Maşallah çok güzel bir güvercin.Tabiri caizse misket gibi kafası var :) Sağlıklı,bol yavrulu kümesler dileğiyle.Saygılar...

west

Kayıtlı Kullanıcı
maşşallah maşallah çok güzelller gerdanlı shumesku :):) satıyormusunuz bu kuşlardan?

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Slm buda kirmizi shumenski,erkek-2008

Ekli dosyalar

• 111.2 KB Görüntüleme: 2,969
  • 410.8 KB Görüntüleme: 2,820
  • 124.8 KB Görüntüleme: 2,907

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
slm Hayrettin kardes simdilik satmaya dusinmiorum zaten elimde 3 cift kaldi ve 2yavru .Yakinda sattim bir cift shumenski erkek alacakuyruk gerdanli,disi sadece gerdanli benim bir yakin arkadasa pendikte oturior.

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
slm huseyin bey bu kuslar uksek ve yaklasik 1.5-2saat ucuyorlar ve takla atiorlar.renkleri-beyaz,siah,sari,kirmizi,kul,mor duz ve bu renklerin hepsi gerdanli -alaca,beyaz kuyrukluda var.en deyerliler beyaz gerdan-beyaz kuyruk.saygilarimlla. :buyrun:

west

Kayıtlı Kullanıcı
bu kuşlar uçmazki erbil abi nerden çıkartıyorsun 1,5 saati bende besliyorum bu kuşlardan
uçsa uçsa sadece bi çatıya çıkar iner yerde besiliyorsan.
düz asır betonda besliyorsan sadece kümesin üzerinden bi tur atar okadar. sadece bi insan boyu yükselir heralde:):)SAYGILAR

west

Kayıtlı Kullanıcı
bunlarda benim kuşlar erbil abi
viewtopic.php?f=53&t=3162

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
slm hayrettin kardes nerede kuslarin ben guremedim.bir yanislik olmasin shumenski kuslar uciorlar sen bassedtin kuslar olmasin varnenski-tepesiz sen onlari yanlis biliorsun plevenski demisin.plevenski kuslar tepeli olior istersen gunderem resim guoresin plevenski nasil oliyor.plevenski ve varnenski ucamior sen basedttin gibi en fazla catia kadar ama shumenski uciyor .saygilarimlla. :buyrun:

west

Kayıtlı Kullanıcı
erbil abi ben bulgaristanda değilim senin kadar bilelem tabiki varneskiyi pelivensky yi ama bu kuşlar uçmuyorlar abicim uçanınıda görmedim bg kuşlarının çoğu süs kuşu
ben bendekileri pelivensky die biliyorum bu kuşlardan bende 12 13 yaşlarındada vardı yaşın 28 yine var

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
BATILI' Alıntı:
erbil abi ben bulgaristanda değilim senin kadar bilelem tabiki varneskiyi pelivensky yi ama bu kuşlar uçmuyorlar abicim uçanınıda görmedim bg kuşlarının çoğu süs kuşu
ben bendekileri pelivensky die biliyorum bu kuşlardan bende 12 13 yaşlarındada vardı yaşın 28 yine var
selamlar kuşun sadece başının arkasında tepesi var diye ırk özelliğinin hiç değiştiğini duymadım. sadece isminin önüne yada arkasına tepenin adı eklenir.

west

Kayıtlı Kullanıcı
tengelli' Alıntı:
BATILI' Alıntı:
selamlar kuşun sadece başının arkasında tepesi var diye ırk özelliğinin hiç değiştiğini duymadım. sadece isminin önüne yada arkasına tepenin adı eklenir.
selamlar kenan bey
nereden çıkardınız tepelisinin tepesizinin ırk özelliğinin değiştirdiğimi. ben kuşların ırkınımı değiştirdim yorumunuzdan birşey anlamadım.fakat erbil abimiz yamışlar plevenski tepeli olur diye plevenskiler tepesizde olur

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
BATILI' Alıntı:
tengelli' Alıntı:
BATILI' Alıntı:
selamlar kenan bey
nereden çıkardınız tepelisinin tepesizinin ırk özelliğinin değiştirdiğimi. ben kuşların ırkınımı değiştirdim yorumunuzdan birşey anlamadım.fakat erbil abimiz yamışlar plevenski tepeli olur diye plevenskiler tepesizde olur

demek istediğim şu sizinde erbil beyinde ismini ne derseniz deyin kuşlar ayni kuş kafasının arkasında tepe var diye isim değişmez demek istedim acık ve net ama siz kendi üstünüze alındınız.

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Slm Hayrettin bey senin icin indirdim su resimleri bulgar saytindan . Plevenski ve varnenski cok benzedi hallde 2 ayri irktir .bunlarin iki irkida fazla ucmior .Ama shumenskiler cok ucarlar senin shumenskilerini gurmedim bilmiorum,shumenski ucmior deyiorsun yapma ,shumenski besleyenler cok ........ :ckmk: bunlar PLEVENSKI.

Ekli dosyalar

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Hayrettin bey bunlarda varnenski.[attachment=1]005.JPG[/atta chment]

Ekli dosyalar

• 352.5 KB Görüntüleme: 1,458
  • 69.8 KB Görüntüleme: 1,503
  • 56.3 KB Görüntüleme: 1,528

west

Kayıtlı Kullanıcı
yav erbil bey güldürmeyin beni :ckmk:
bu kuşlar ancak kafes içinde yuvasına kadar uçarlar. buradada besliyenler çok hepsi tavuk gibi bakıyor kuşlara
bende tavuk gibi bakıyordum elimde 1 takım 1 tek kaldı hepsini kökünden kazıdım.kalanlarıda arkadaşımın kümesine koydum 1,5 2 saatmi uçuyor :ckmk: 1.5 yada 2 dakika dersen ona inanırım
sen uçuruyormusun? bu kuşlardan erbil bey uçuruyorsan bize bi video çekip koyarmısınız buraya ufkumuz açılsın
SAYGILAR

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Slm Hayrettin bey plevenski ve varnenski ucamiorlar.sizin kililer varnenski ve pek ucmazlar .Ben ne deyorum SHUMENSKI* ucior,bunlar ayri bir irktir.siz hic shumenski beslediniz mi . :buyrun: