Çatı arası kümes yardım

Freedom Bird''

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga KARATAŞ
Meslek
Sigortacı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim çatı arasında kuş beslemeye başladım siz tecrübeli arkadaşlarimdan kümes için fikirlerinizi alabilirmiyim kümesin görüntüleri mevcut ve kuşların giriş çikiş güzergahı kuş beslemek için uygunmudur ?
kuşları beslemek için tavan arasından çıkarıp balkona çikartiyorum alani tanımaları için ama her seferinde kümesten çikarmak için resimde belirtilen yerden ( yani bahsedilen yer tavan arası ve pencere arasındaki 1 m2 yükseklik kuşlar kanadı bandlı oldugu için ele bu işlemi yapıyorum ) penceree gibi yerden balkona atiyorum kovalamaca oluyor kuşlar ürküyor
bu durum alişmaları için kötümü ? yorumlarınız için şimdiden teşekürler .

Saygılarım ve Sevgilerimle
Tolga

Ekli dosyalar

murat yımaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat yılmaz
Meslek
öğrenci
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
dolapçı
kuşların kendilerini çıkması için bi tahta parçası uzatabilirsin elinle çıkarınca ürküyo olabilirler.. bu arada sol öndeki beyaz ve arkasındaki arapda keyifsizlik var gibi hastalık olabilir gözlemlemen iyi olur.. inşallah istediğin gibi olur herşey saygılar..

Freedom Bird''

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga KARATAŞ
Meslek
Sigortacı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
anladım kardeşim önerilerin için çok saol evet farkındayim 2 sinde halsizlik halleri var .

FeLix_

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut DİNÇER
Meslek
Medikal Kimya
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Hünkari, Taklacı, Bango, Form, Saya
Uzun 2 tane kalası bir girişe bir de çıkışa koy, elinle bir kaç kez kış kış yaparak kalasın üzerinden çıkıp tavan arasındaki kümeslerine girmelerini sağla, 3-4 gün kuşları sadece dışarıda yemle, 5. günden sonra sen tavan arası kapısını açınca pıtır pıtır çıktıklarını göreceksin, kuşların alıştıktan sonra da kalasları istersen kaldırabilirsin, yavru zamanında veya kümese yeni kuş eklediğinde yeniden koyarsın. Alışmazlar diye bir şey yok, sadece biraz zamanını alırlar. BU arada kuşların sürekli düz zemine basmaları zararlıdır, ızgara koy, bir kısma toprak koy, saksı koy, oralarda da tünesinler çıksınlar gezsinler, Neden dersen insanlarda bile yaşa,taşa oturulmaz derler, oturursan cırcır olursun miden bozulur derler, kuşların neden bozulmasın?

Freedom Bird''

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga KARATAŞ
Meslek
Sigortacı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Freedom Bird''' Alıntı:
Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim çatı arasında kuş beslemeye başladım siz tecrübeli arkadaşlarimdan kümes için fikirlerinizi alabilirmiyim kümesin görüntüleri mevcut ve kuşların giriş çikiş güzergahı kuş beslemek için uygunmudur ?
kuşları beslemek için tavan arasından çıkarıp balkona çikartiyorum alani tanımaları için ama her seferinde kümesten çikarmak için resimde belirtilen yerden ( yani bahsedilen yer tavan arası ve pencere arasındaki 1 m2 yükseklik kuşlar kanadı bandlı oldugu için ele bu işlemi yapıyorum ) penceree gibi yerden balkona atiyorum kovalamaca oluyor kuşlar ürküyor
bu durum alişmaları için kötümü ? yorumlarınız için şimdiden teşekürler .

Saygılarım ve Sevgilerimle
Tolga
Fikir ve önerileriniz için çok çok sağolun abi dün baya bir urastım temizledim foluk taşıdım v.s finalde bu aşamaya geldim .
fotroğraflar ektedir

Saygılarımla
Tolga

Ekli dosyalar

Serkan Şen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Serkan Şen
Meslek
Elektronik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yukardaki mesajlarda arkadaslar yapman tavsiyeleri söylemiş ve sende güzel bir şekilde yapmışın tebrikler...Kuşlarını fazla ele alma banyo yaptır ele almaktan beyazın arap gibi olmus birde yerdeki ve folluk içindeki köpükleri kaldır hem kuşlar onun üzerine dışkılarını yaptıklarında kuruması zaman alır koku yapar yaş kalır hemde kuşların köpükleri yer ve hastalanmalarına sebeb olur...

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
Serkan Şen' Alıntı:
Yukardaki mesajlarda arkadaslar yapman tavsiyeleri söylemiş ve sende güzel bir şekilde yapmışın tebrikler...Kuşlarını fazla ele alma banyo yaptır ele almaktan beyazın arap gibi olmus birde yerdeki ve folluk içindeki köpükleri kaldır hem kuşlar onun üzerine dışkılarını yaptıklarında kuruması zaman alır koku yapar yaş kalır hemde kuşların köpükleri yer ve hastalanmalarına sebeb olur...
:evet: :evet:

Freedom Bird''

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga KARATAŞ
Meslek
Sigortacı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
abiler yardımlarnız için çok sağolun önerileriniz dikate alıcamdan emin olabilirsinz raylar yerine oturmaya başladi kuşlari uçurmaya bile başladim .

Esenlikle kalın .
Tolga KARATAŞ

Freedom Bird''

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga KARATAŞ
Meslek
Sigortacı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Sabuni ile kula baci kardeş gibiler eş kapatiyorum ses seda yok ne yapağim ?
kümesi değiştirdim türker abi bu sefer olmuşmu ?
resimler ektedir

Saygılarımla
Tolga Karataş

Ekli dosyalar

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
ÇOOOK GÜZEL İLERLEME VAR ..

ŞU STRAFORLARDAN (KÖPÜK) KURTUL.YERLERSE ÖLÜYORLAR..

AMAN KUM HAVUZU YAPMAMANI ÖNERİRİM..KUM,KİL,MİNERAL TOPRAK...VERECEKSEN MAMALIK ÜSTÜ KAPALI
SULUĞA BENZEYEN KAPLARA KOYMALISIN..DERİM..ÜSTÜNDE GEZİNİP KAKA İÇİNE YAPMASINLAR..

KUŞUN YUMURTAYA YATTI MI ? DÜZENLEME YAPINCA..?

Freedom Bird''

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga KARATAŞ
Meslek
Sigortacı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
zamanla istediğin kıvama getiricem abi :) evet kuşlar yumurtaya oturdu sorun yok ama
yeni aldim sabuni ile kula baci kardeş gibiler eşe kapatıyorum ses seda yok :S ne yapmam lazim abi

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Freedom Bird''' Alıntı:
zamanla istediğin kıvama getiricem abi :) evet kuşlar yumurtaya oturdu sorun yok ama
yeni aldim sabuni ile kula baci kardeş gibiler eşe kapatıyorum ses seda yok :S ne yapmam lazim abi
KÜMESE ALIŞSINLAR ,ÖNCE SABIRLI OLALIM..4 AY KADAR OLDU BEN '' BİR KUŞUMU '' EŞLEŞTİREMEDİM..SABIR..

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari
Çatıdan kastınız nedir hayvanlar güneş göreceklermi hocam ?

mustafacakmak

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa cakmak
Meslek
surucu
İkametgah
Antalya
Yetiştirdiğim Irk
Belirtilmemiş
Kümesinin içini özellikle toz kireç ile kireçle duvarlara ve ahşap kısımlarda serpiştir bunu ara ara yap ki bit pire olmasın kuşlar yerden dokulenide yerler birde folluklatini yere sıfır yerine yerden bir 30 cm.yukarda olacak şekilde yaparsan daha rahat olur birde her odaya iki folluk köy bence dişi kuş damizliksa erkek yavruya bakarken ikinci kuluçkaya hemen yanındaki follukdan yatabiliyor bir öneri olarakda kümesin içinde olabilir ama biraz uzak köşede kapalı bir.bolme yap tel örgülü kapılı diğer kuşların giremiyeci hasta olan işin okursa orada bakabilirsin karantinaya alabilirsin ve kümes içinde tünek yerleri yap özellikle orda tuneyip hareket etmelerini sağlarlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi