Bursadan Yılanbaşlar .. Vermid0n ..

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı

blueye

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tezcan
Meslek
Kalite kontrol
Yetiştirdiğim Irk
Saya
maşallah bursa oynarları çok güzeller allah nazardan saklasın.Kanı sağlam eski kuşlardan olsa gerek tüyleri kadar ömürleri olsun.

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
oynarın has ı kalplerden siler pası..

hasan karabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan karabulut
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
kuşların güzel kardeşim işte örnek yılanbaş böyle olur başka yerdekiler gibi deil bursa kuşu şekilde
görüldüğü bu gibi neden böyle diyosun dersen birzamanlar bazı arkadaşlarla tartışma yapmıştık bu formda var
neyse paylaşım için teşekkürler.

turan_44

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
turan onaran
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
semih kardeşim tüylerince hayrını gör,uçumları ile ilgili bilgi verirsen sevinirim,bol yavrulu sezonlar.

SAYGILAR SELAMLAR
TURAN ONARAN

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Öncelikle ve Aleyküm Selam Turan ağbi kuslarım hakkında fazla bilgi vermedim farkındayım benim kuslarımın kanı *Kiremitcilerde piç ismail *Şekrci dede *taşakcı *boyacı recep *bahriyeli mustafa kanları var . Esas mimarı Bahriyeli mustafadır. ayrıca bursada Koğukçınarda Terzi İSMET - Karabacak Mustafa ustalarım bu kuşları bakmaktadırlar. Kuşlarımın dişileri ufak çaplıdır kanat altları hepsinin siyahtır belleri biraz kamburdur eline aldığında rahatça hissedersin asla boyundan mor şal atmazlar .
Uçuş özelliklerine gelince 3 aylık yavrum minumum 2 saat uçar 17. dakkadan sonra havada takip edemessin kaybolur iniş sırasında kümesin etrafında son daireleri yaparken tam kümesin üstünde makara yapanlarım var.
İşte Ben bu kuşlara hizmet vermekteyim ...

gökhan @k

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan AK
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Semih kardeşim Allah tüyleri kadar ömür versin maşallah,harika kuşlar.Zaten harika olmamaları, yukarıda belirttiğin ustaların ismini duyduktan sonra imkansız birşey.Yılanbaşlar bugüne kadar açıkçası ilgi alanıma girmeyen oynar türlerindendir.Ancak bunları gördükten sonra hani bir çift olsa kümeste iyi olur düşüncesi içerisine girdim.Dolayısıyla merağı olmayan birini bile meraklandıracak düzeyde güzeller maşallah.Uçum süreleride bana göre gayet iyi,ancak makara konusu hakkında bir yorum yapmak istemiyorum,çünkü muammalı bir konu.
Son olarak gerçektende yılanbaş görmek isteyen arkadaşlarımın bu kuşlara bir göz atıp yorumlarda bulunmasını isterim.

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı

turan_44

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
turan onaran
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
semih kardeşim verdiğin bilgiler için sağol ,ALLAH emeklerini boşa çıkarmasın tüylerince hayrını gör,MAŞALLAH.

SAYGILAR SELAMLAR
TURAN ONARAN

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
turan_44' Alıntı:
semih kardeşim verdiğin bilgiler için sağol ,ALLAH emeklerini boşa çıkarmasın tüylerince hayrını gör,MAŞALLAH.

SAYGILAR SELAMLAR
TURAN ONARAN

Eyw ağbi saol sana ve güsel yorumlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara tşk ediyorum..

03deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MUSTAFA SARA
Meslek
Polisomnografi Teknisyeni
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Diğer Irklarım
BURSA OYNAR, MÜLAKAT
hasan karabulut' Alıntı:
kuşların güzel kardeşim işte örnek yılanbaş böyle olur başka yerdekiler gibi deil bursa kuşu şekilde
görüldüğü bu gibi neden böyle diyosun dersen birzamanlar bazı arkadaşlarla tartışma yapmıştık bu formda var
neyse paylaşım için teşekkürler.
el insaf ya sen ne kadar art niyetli bir adamsın anlamadım birisi senin canını kötü yakmış kuyruk acın büyük galiba neyse sen gibi birisine tekrar cevap verdiğim için kendime kızıyorum . Yukarıdaki tavrımdan dolayı tüm kuşcular org üyeleri arkadaşlardan özür diliyorum daha yeni oynar beslemeye başlayıp da ahkam kesen insanlara karşı biraz tahamülsüz oluyorum kusurabakmayın....

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Özenti değil Yaşam tarzı..

bjk26

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hamit koc
Meslek
mobilyaci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
cok güzel kuslar arkadas nerden katiliyorsun

aygan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
birol aydoğan
Meslek
tofaş
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
semih kardeşim selamlar.kuşların çok güzel fakat bana biraz iri gibi geldi.yanlış anlaşılmak istemem acaba yılanbaş kuşlarının özelliğimi bu merak ettim.yada resimden kaynaklanıyor olabilir.bende bursa bakıyorum.sitede görebilirsin.eğer irtibat bilgilerini verirsen sana ziyarette bulunmak isterim.bol yavrulu günler.

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
aygan' Alıntı:
semih kardeşim selamlar.kuşların çok güzel fakat bana biraz iri gibi geldi.yanlış anlaşılmak istemem acaba yılanbaş kuşlarının özelliğimi bu merak ettim.yada resimden kaynaklanıyor olabilir.bende bursa bakıyorum.sitede görebilirsin.eğer irtibat bilgilerini verirsen sana ziyarette bulunmak isterim.bol yavrulu günler.

Aygan kusların iriliği diee bi şey söz konusu deil standart ölçülerinde hepsi yakından görmeni tavsiye ederim ben altıparmakta çalışıyorum müsaitsen bi çayımı içmeye uğrarsın hem konuşuruz hem yakından görürsün kusları ..

aygan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
birol aydoğan
Meslek
tofaş
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
semih kardeşim bana öyle gelmiş olabilir kuşların çok güzel allah can pekliği versin.tabiki çayını içmek ve kuşlarını yakından görmek isterim.tam olarak nerde olduğunu yazarsan ve tel verirsen seninle irtibat kurarım. Görüşmek dileğiyle.

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Altıparmak ta yeni açılan koraysporun bitişiği Kumpirci teyzedeyim sürekli ordayım ..