Apartmanda Güvercin

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
Selamun aleyküm

Güvercinlerimi arka kapalı balkonumuzda bakıyorum aparmanın terasında kömürlüklerimiz var ben bize ait olan kömürlükte güvercinlerimi besliyebilirmiyim gerekiyorsa bütün apartmandan izin alabilirim ama bir kisi haric dengesiz birisi var sürekli apartmandaki insanları gereksiz sebeplerden avukata verip duruyor sizce bu bi kisi haric herkesden imza alsam yinede sorun yaşarmıyım ?
Ev kendimize ait kira degil

ozngvn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Güven.
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Aleyküm Selam

Vallahi abi Allah kolaylık versin bizim bina müstakil olmasına rağmen annem bile bizim gürültümüze dayanamıyo bağırıyo.Sen komşu avukat diyince benim bile gözüm korktu. :hmm:

A

Anonymous

İnsanların zaaflarına saygı duyulmalı Bence Sen Bildigini Yap Abi Benimde OYle sorunlarım vardı apartmanda ama 1 kişi Dahi şikayete gelemiyor artık :) Agırlıgını Koymalısın Kişilik Meselesi Yani :)

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
Ben ağırlığımı koyarsam emin ol durum hiç iyi bi yere gitmez :) o yüzden kimseyle sorun yaşamamak için şimdilik hakkımız var mı onu öğrenmek lazım yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :)

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
Herkezden imza al şikayetçi olduklarında gelir bakarlar o izni olmayan 1 kişinin evinde herhangi bir rahatsızlık gözlerlerse ihtar alırsın aksi takdirde para cezasına cevrilir. Ben olsam ne avukata ne mahkemeye bakar paşa paşa beslerdim kuşumu birkaç kez güzellikle anlatmaya çalışır anlamıyorsa ne yaparsan yap git mahkemeye ver derdim. Hani kavgada ederim diyecem ama sen etme işin içine darp girerse ihtarla kurtaramazsın o yüzden akıllı olmak gerek.

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
bahsettiğim kişi apartman girişine motor koyuyoruz bizimle birlikte bi kisi daha koyuyor neden koyuyoruz diye polis cagıran bi insan böyle huysuz ve gecimsiz insanların tatlı dilden anlıcagını sanmıyorum :)

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
Ozaman kaale alma bak dalgana. Bizimde karşı binada bir amca vardı herşeye polis çağırırdı meğersem şizofrenmiş hatta en son polisi aramış apartman benim zorla oturuyorlar diye şikayet etmiş gecenin bir yarısı yaygara kopmuştu :) Belki bu komşununda bir rahatsızlığı vardır zannetmiyorum kimse motor park ettin diye şikayet etmez belliki sorunlu bir insan.

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
Catıyıda vermisti mahkeme sonuclandı kömürlükler yıkılıcaktı itiraz falan şimdi fayans döşenicek çatıya yapılsın ondan sonra düzenleyip kuşları catıya taşımayı düşünüyorum zaten kışın almanyaya gidiyo yazları geliyo bi sorun daha var 1. Katta oturuyoruz bişey değiştirir mi en alt katta oturmamız

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
Sen eğer binadaki herkezden imza alırsan birtek bu adam kalırsa mahkemeye dahi verse diyeceğin yazdan yaza ülkemize geliyor hakim bey ondada herkezin kabul ettiğine kendi başına itiraz ediyor diyeceksin.%90 zaten mahkeme düşecektir, en kötü ihtimalide söyledim sana ilk başta kuşlarını kaldırman için ihtar alırsın ona rağmen kaldırmassan ceza alırsın. En alt katta oturman farketmez sonuçta orası ortak kullanım alanı ve o alan içinde belli bölgeler ile şahıslara ayrılmış durumda. Kimseye rahatsızlık vermediğin sürece hiçbirşey yapamazlar ama şikayetçi olan adamın evine kanat sesi,kur sesi gidiyorsa camlarına yada ona ait herhangi bir malzemeye pisliyorlarsa ozaman naparsan yap besletmezler.

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
Kanat sesi tüy vs gideceğini sanmıyorum zaten binamız ana yol da sürekli arabalar kamyon felan geçiyo zaten gürültü çok camlar açık oturulmaz araba sesinden

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
Tamam ozaman sen kümesi kurmaya başla zaten yaz bitti bu adamda yazları geliyor madem düşünmek için daha erken. bence kur biran önce güvercin sevginden alacağın keyiften mahrolma 1 yıla kadar kim öle kim kala yarına çıkacağımız ne malum.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
Eskilerden' Alıntı:
Selamun aleyküm

Güvercinlerimi arka kapalı balkonumuzda bakıyorum aparmanın terasında kömürlüklerimiz var ben bize ait olan kömürlükte güvercinlerimi besliyebilirmiyim gerekiyorsa bütün apartmandan izin alabilirim ama bir kisi haric dengesiz birisi var sürekli apartmandaki insanları gereksiz sebeplerden avukata verip duruyor sizce bu bi kisi haric herkesden imza alsam yinede sorun yaşarmıyım ?
1 çift beslersin ,gibime geliyor.balkonda damızlıklarını besle, 1 çift yavru teras da uçur.. :hhh: gözlerinden öperim. :slm:

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
[email protected]' Alıntı:
Eskilerden' Alıntı:
Selamun aleyküm

1 çift beslersin ,gibime geliyor.balkonda damızlıklarını besle, 1 çift yavru teras da uçur.. :hhh: gözlerinden öperim. :slm:
Öyle yapıcam usta zaten o 1 takımdan başka kuş beslemeyi düşünmüyorum :) :)

ilyaskonya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
KonyalıKuscu
Meslek
otokaporta
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Süs
kimsenin gazına gelip çatıya kümes kurma güvercin hevesindende olursun böle insanlar memlekette cok balkonda beslemeye devam et çatıyada bir kümes yap , orayada 2 3 kuş at 3 5 liralık kuşlar dursun biraz sıkıntı olursa şikayet gelirse hemen kaldırırsın o adam apartman kokuyor kuş kokuyor diye şikayet etse dahi seni kuşlarından ederler bu kadar söleyim sana

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
Böyle bi yazı buldum bu köpekler için yazılmış ama bu kurallara uyulursa köpek bakılmaya izin veriliyorsa demekki güvercinde bakabiliriz ?

Hayvan besleyenlerin apartmanlarda yaşayan hayvan besleyenlerin bir takım kurallara uyması gereklidir. Toplu yaşam kuralları vardır ve özellikle evde hayvan besliyorsanız, bu nıoktalara çok dikkat etmeniz gerekir.
Eğer apartmanınızın yönetim planında belli bir kural yoksa hayvanlarla ilgili şunlara dikkat edin:
- Köpekten rahatsız olmayan apartman sakinlerinin beyanları alınır. Örnek: Apartmanın şu numaralı dairesinde oturan X kişisinin köpeğinin bu apartmanda oturması bizi hiçbir şekilde rahatsız etmemektedir. Şikayetçi değiliz.
Toplu imza, muhtardan imza sahiplerinin o apartmanda oturduklarına dair onay.
- Mahkemede savunma: Eğer o apartmanda köpekle beraber eskiden beri oturuluyor ve şikayet son zamanlarda yapılıyorsa, o zaman niye simdi şikayet ediyor? Şikayet sahibinin köpeği bir şekilde taciz ederek havlamasına sebep olduğu söylenebilir.
- Çevre İl Müdürlüğü’nden gürültü seviyesinin tespiti. Yani kendi evindeki köpeğin çıkardığı sesin kamuyu rahatsız edip etmediğinin tespiti. Ses tespiti “desibel” olarak yapılıyor.
Tüm bunlar tamamsa rahatlıkla sevimli dostunuzu yanınızda tutabilirsiniz.

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
Özkan kardeşim tecrübe var yazıyorum sana İlyas'ın yazdığı gibi gaz falan vermiyorum merak etme. Apartman dairesinde köpekte besliyorum kuşta. Yabani güvercinlerin bina yanlarına doluştuğu,kapı önünden geçen köpek sürüsünün gecenin bir yarısı nasıl rahatsızlık verdiğini gösteren videolar çektim, önce belediye işini yapsın sonra benim hayvanlarıma gereken düşünülür bu kanıtlar ile komşularımdanda şikayet yokken 1 kişi çıkıp mahkemeye verse ne olacak rahat ol biraz oradaki ortam şartlarına göre kendini haklı çıkaracak birşeyler bul.

ozngvn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Güven.
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
koray_a' Alıntı:
Yabani güvercinlerin bina yanlarına doluştuğu,kapı önünden geçen köpek sürüsünün gecenin bir yarısı nasıl rahatsızlık verdiğini gösteren videolar çektim.
Koray Akpınar abimiz araştırmacı gazeteci çıktı.

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
Yavaş yavaş kurmaya başlıyayım o zaman aslında yapılacak pek bisey yok demir kapı var oraya bi kilit icerisine yuvalıklar ızgara vs birde havalandırma kömürlüğün fotoğrafını paylasırım sanki güvercin beslemek icin yapmışlar :)

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
ozngvn' Alıntı:
koray_a' Alıntı:
Yabani güvercinlerin bina yanlarına doluştuğu,kapı önünden geçen köpek sürüsünün gecenin bir yarısı nasıl rahatsızlık verdiğini gösteren videolar çektim.
Koray Akpınar abimiz araştırmacı gazeteci çıktı.
KORAY ; boş değil . :evet: